Спеціальні потреби

Ющенко вшанував пам`ять жертв нацизму - 2005-01-28


Київ – 27 сiчня. Президент України Вiктор Ющенко в середу i четвер перебував у Польщi, де брав участь у всесвiтньому форумi пiд назвою «Дайте життя моєму народу», присвяченому 60-лiттю визволення найбiльшого нацистського табору смертi часiв Другої свiтової вiйни – Аушвiц. Український лiдер виступив перед учасниками форуму i взяв участь у заходах на територiї самого табору.

В Аушвiц-Освенцiм цими днями з`їхалися колишні в’язні табору, а також лідери iз понад двох десяткiв держав світу - серед них, новий президент України Віктор Ющенко. Урочистості почалися ще у Кракові. У виступi перед учасниками форуму він заявив, що Освенцім це біль як всієї України, так і його власної родини. Табір смерті перейшов його батько Андрій та батьки дружини Катерини. Раніше Ющенко вже приїздив до музею на місці табору, аби показати це дітям. Відтак головна теза його доповіді перед учасниками форуму: він зробить усе, щоб люди більше не дізналися, що таке антисемітизм та міжнаціональна ворожнеча:

«Як президент, я буду стояти на сторожі демократії, свободи, верховенства права. Я гарантую, в Україні не буде місця антисемітизму, ксенофобії чи національної ворожнечі. Ніколи трагедія минулого не повернеться на українську землю. Я б хотів, щоб ця багатострадальна земля стала свідком моєї публічної обіцянки, що так званого єврейського питання в Україні ніколи не буде».

Серед інших високих гостей урочистостей в Польщі – президент Росії Володимир Путін. Там він вручив нагороду воякам першого українського фронту, які визволяли Освенцім – а також кілька разів перетнувся із Віктором Ющенком.

Сполученi Штати на церемонiї в Аушвiцi представляв вiце-президент Рiчард Чейнi, який мав годинну зустрiч з Вiктором Ющенком у середу.

З Польщi український лiдер повернувся в Київ, звiдки вiн у п`ятницю вiдбуде на Всесвiтнiй економiчний форум у Давосi.

XS
SM
MD
LG