Спеціальні потреби

Чейнi називає Ющенка союзником i обiцяє йому пiдтримку США - 2005-01-27


Вашингтон-Київ - 26 сiчня. Віце-президент Сполучених Штатів Річард Чейні назвав президента України Віктора Ющенка «союзником у боротьбi за свободу» і запевнив його в тому, що «президент Буш і американський народ підтримують його». Він також відзначив досягнення помаранчевої революції.

З такими заявами Чейні виступив на спільній з Ющенком прес-конференції в польському місті Кракові, куди обидва лідери прибули в рамках відзначення 60-ліття визволення нацистського концтабору Освенцiм. За повідомленням агентства Франс-пресс, Чейні також сказав, що США підтримують «прагнення України приєднатися до інститутів вільних країн». Ющенко, який перед прес-конференцією мав годинну зустріч з Чейні, у свою чергу підкреслив важливу для України стратегічну роль США поруч із Європейським Союзом, Росією та Польщею. Як подає прес-служба президента України, Ющенко наголосив, що «ми усвідомлюємо, що іще вчора в українській політиці для наших союзників було багато розчарувань» і додав, що тепер «українська сторона є відповідальною в усіх своїх зобов’язаннях перед своїми союзниками». За його словами, український народ «хоче пліч-о-пліч зі своїми партнерами пройти процеси демократизації та лібералізації, яких потребує економіка України». Ющенко також запросив Чейні відвідати Україну.

У четвер обидва лідери разом з президентом Польщі та іншими достойниками візьмуть участь у церемонії для відзначення річниці визволення Освенціма, що за сімдесят кілометрів від Кракова.

Раніше повідомлялося, що після Польщі Віктор Ющенко буде у Брюсселі, де відвідає Європарламент. Однак пізніше стало відомо, що президент спочатку поїде до швейцарського міста Давос на Всесвітній економічний форум. Очікується, що саме перед світовою економічною елітою новий український лідер представить головні тези своєї економічної програми ринкових перетворень. Українська преса не виключає, що буде запропоновано створити спеціальну комісію, до якої увійшли б представники України та світових економічних кіл, метою якої буде визначити шляхи подолання головних проблем у справі притоку іноземних інвестицій до України.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG