Спеціальні потреби

Микола Мельниченко про свої записи i ситуацiю в Українi - 2004-12-16


Помаранчева революція знову привернула увагу до кримінальних справ, у причетності до яких нераз обвинувачували український уряд, і які досі залишаються нерозкритими. Розслідування цих справ уже понад три роки домагається колишній охоронець президента Кучми майор служби безпеки Микола Мельниченко. У володінні пана Мельниченка, нагадаємо, сотні годин записів розмов, що велися в кабінеті Леоніда Кучми. Компрометуючі частини цих записів український президент вважає змонтованими. Про те, що зараз робиться з цими записами та про деякі інші актуальні питання, з паном Мельниченком розмовляв Зореслав Байдюк.

(Розшифровка iнтерв`ю)

ЗБ: Пане Миколо, в якому юридичному стані зараз знаходиться ваша справа?

ММ: Не має якоїсь окремої справи. Якщо говорити про записи, то потрібно говорити про злочин, який скоїла влада в особі Кучми. І які саме злочини. Це – видання наказів на вбивство своїх опонентів. Це - таких як Олександр Єльяшкевич. Це - видання наказів на усунення і щоб розібратися із журналістами. Це - такі як Гонгадзе, та інші, інші злочини. Розслідування іде і мало своє логічне завершення ще в Україні. Як відомо, 10 жовтня 2002 року суддя Василенко порушив кримінальну справу проти Кучми за багатьма фактами злочинів, які скоїв Кучма і воно мало тільки відбуватися в Україні. Повинно було відбутися тільки судове слухання, де б суд виніс своє рішення. Ми мали юридичну обгрунтованість «винен» чи «невинен». Але я кажу, що «винен» і дуже сильно - тому, що я маю докази того, що пан Кучма віддавав не тільки злочинні накази на пограбування українського народу. До речі, сім’я Кучми, як відомо, має більше восьми мільярдів доларів. Але [я маю докази] і на те, що Кучма віддавав накази для того, щоб зберегтися при владі, на розправлення із своїми політичними опонентами. Тому я переконаний, що час покарання повинен відбутися якнайшвидше.

ЗБ: Лише поява подібних звинувачень, які ви тільки-що сказали, в будь-якій цивілізованій країні світу викликала б гучні відставки високопосадовців. А в Україні, цього поки що не сталося. Можливо до цього йде. Чи вважаєте ви, що настав час, коли ваші записи можуть дійсно послужити покаранню людей, причетних до гучних справ?

ММ: Час для того, щоб завершити покарання тих людей, які підозрюються у скоєнні гучних справ, мав відбутися ще 28 листопада 2000 року тоді, коли народний депутат - лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз озвучив факти, які я надав. Сьогодні, покарання чи відбудеться, тих чи інших, залежить в першу чергу від політичної волі нового керівництва України. Я переконаний в те, що нам потрібно самим громадянам України працювати на те, щоб обов’язково переміг Віктор Ющенко на президентських виборах. Тому, що цій банді Кучми-Януковича не можна віддавати цю владу. У них потрібно її забрати, тому що вони забрали владу у народу ще в 1999 році. Люди побачили, яка це є банда. Що вони коять. Як все це відбувається. Це – просто жах, які факти були надані. Вони йдуть на все. Ця – банда, особисто Кучма, сім’я Кучми має більше восьми мільярдів доларів і їм є що втрачати. Вони підуть на все для збереження себе при владі.

ЗБ: Зараз в американській пресі, та й в європейській пресі говориться про отруєння Віктора Ющенка. Приписують до цієї справи причетність спецслужб Росії. Ви, як колишній офіцер СБУ, що думаєте з цього приводу? Хто був здатний провести таку операцію?

ММ: Я хотів би сказати, що в мене немає жодних сумнівів про те, що Ющенка отруїли. Я переконаний, що це було політичне замовлення. Такі накази може видавати тільки керівник держави, керівник, якому є що втрачати в випадку приходу Ющенка до влади. Я переконаний в тому, що найближчим часом в оточенні Ющенка, самого Ющенка, будуть докази того, що найвище керівництво України видало ці накази. Так само, як ми сумнівалися в тому, що Кучма видавав накази стосовно Гонгадзе, стосовно Єльяшкевича, а потім ці докази появилися. Тому ці докази обов’язково будуть. Але в мене є сумніви стосовно того, що особисто Кучма спілкувався із Путіним і, що Путін дав добро Кучмі. В цьому я сумніваюся. Але про те, що отруєння було, - це факт.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG