Спеціальні потреби

США називають рiшення Верховної Ради перемогою для народу - 2004-12-09


Вашингтон – 8 грудня. Сполучені Штати назвали результати нинiшнього голосування у Верховній Раді перемогою для українського народу. Такі слова пролунали на регулярному прес-брифінгу у держдепартаменті США.

Представник держдепартаменту Адам Ерелі назвав голосування перемогою для українського народу, незважаючи на те, що журналіст поставив йому запитання про те, чи не вважає він компромісне рішення Верховної Ради про перетворення України з президентсько-парламентської республіки на парламентсько-президентську невдачею для демократії. Конкретної відповіді на це запитання Ерелі таки не дав, а наголосив лише на такому моментi:

«Це, що сталося сьогодні в Україні, це зразок демократії в дії. Народні обранці в Раді ухвалили низку законів, які президент Кучма негайно підписав. Я думаю, що Сполучені Штати вважають це перемогою для українського народу. Через свої інститути, з дотриманням своїх законів, вони допомогли розв’язати виборчу кризу та поставили країну на шлях, яким дано відповідь на вільно виражене народом прагнення до проведення виборів, які, як ми надіємося, будуть вільними. Отож віддаймо належне тим, кому належиться: народу України та їх обранцям за досягнення компромісу i консенсусу шляхом діалогу та з дотриманням закону. Це - досягення, яке ми усі повинні привітати».

Адам Ерелі також подякував міжнародним посередникам-учасникам трьох круглих столів у Києві та висловив надію, що переголосування другого туру буде справедливим:

«Ми дякуємо президентам Кваснєвському та Адамкусу, як також верховному комісару ЄС Хав’єру Солані та іншим європейським посередникам за зусилля, які вони доклали. І зважаючи на важливі кроки, які зробила Україна, ми закликаємо усі сторони якомога швидше втілити в життя сьогоднішні рішення та подбати, що призначене на 26-те грудня голосування було демократичним, вільним і справедливим та щоб його результати чітко віддзеркалювали волю народу», - сказав Ерелі.

На брифінгу також знову виникло питання про можливе втручання Росії у голосування 26-го грудня, на що Ерелі сказав, що він у цьому контексті не виокремлював би жодної країни чи організації і що гарним уроком тут служать перші два тури виборів.

Представник держдепартаменту також підтвердив інформацію про те, що Сполучені Штати виділять три мільйони доларів для фінансування місії спостерігачів від ОБСЄ, як також групи американських моніторів - державних і недержавних, яких буде вiдправелено в Україну 26-го грудня. Він вказав, що американська група складатиметься із ста спостерігачів, які увійдуть до складу моніторів від ОБСЄ, яких загалом буде 960.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG