Спеціальні потреби

США не визнають остаточного результату, оголошеного ЦВК - 2004-11-24


Вашингтон - 24 листопада. Коментуючи проголошення Центральною виборчою комiсiєю Вiктора Януковича переможцем другого туру президентських виборiв в України, державний секретар Колiн Павелл заявив, що Сполученi Штати не визнають цього результату:

«Ми не можемо прийняти цей результат як легiтимний, оскiльки вiн не вiдповiдає мiжнародним стандартам i оскiльки не було проведено розслiдування численних i достовiрних повiдомлень про пошахрування i зловживання».

Павелл при цьому закликав українських лiдерiв визначитися, чи стоять вони по сторонi демократiї чи нi:

«Якщо український уряд не вдасться до негайних i вiдповiдальних дiй, то вiд цього понесуть наслiдки нашi вiдносини, надiї України на євроатлантичну iнтеграцiю, як також особи, вiдповiдальнi за шахрайство», - зазначив Павелл.

Все ж американський держсекретар додав, що на мирне врегулювання ситуацiї ще не запiзно:

«Все ще не запізно для українських властей знайти розв’язку, яка врахує волевиявлення українського народу. Країни світу стежать за діями українських лідерів. Ми закликаємо їх скористатись моментом».

Павелл поiнформував, що у середу говорив з президентом Кучмою, щоби переконати його скористатись цим шансом і щоби остерегти його проти застосування будь-якої сили проти демонстрантів.

Американський держсекартар крiм цього зазначив, що у середу також мав розмови з головою Єврокомісії Мануелем Берросо і чільним представником ЄС Хав`єром Соланою про ситуацію в Україні. За словами Павелла, всі учасники розмов поділяють спільне бачення ситуації і перспектив її розв’язання. Глава американського зовнiшньо-полiтичного вiдомства також повідомив, що перебуває в тісному зв’язку з урядом Польщі і підтримує пропозицію її президента Александра Квасневського бути посередником в цій ситуації.

Нагадаємо, що Сполученi Штати, разом iншими захiдними країнами, вважають, що Вiктор Янукович зiбрав на виборах бiльшу кiлькiсть голосiв лише завдяки тиску на опозицiю та пофальшуванню виборчих результатiв.

Тим часом Вiктор Ющенко назвав результати ЦВК спробою поставити опозицiю на колiна i закликав до загальнонацiонального страйку.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG