Спеціальні потреби

В цьому випуску--поліція вимагає психіатрічної допомоги малолітнім злочинцям. - 2004-11-23


Представники каліфорнійської поліції звернулися до властей штату з проханням додаткових коштів на допомогу малолітнім злочинцям. На їхню думку, своєчасна орієнтація та лікування можуть суттєво знизити рівні злочинності серед малолітніх правопорушників. Вдатися до таких заходів поліцейських спонукало те, що принаймні вісімдесят відсотків останніх мають явно виражені психічні хвороби. Лікування може знизити число арештів таких злочинців принаймні на третину. Поліцейський шериф Лос Анджелесу Лі Бака говорить, що кожний патруль у машині знає про зв’язок між психічними захворюваннями і злочинністю. Він знає це не з поголосків: адже під його кервництвом -- найбільша місцева пенітенціарна система, яка водночас є найбільшою психушкою. Щодня його департамент виділяє шість тисяч доз психотропних ліків, які лікарі прописали ув’язненим. Виступаючи на прес-конференції разом зі своїми колегами, він заявив, що малолітнім злочинцям бракує психіатріичної допомоги:

«Ми, правоохоронці, дивимося на це як на засіб запобігання злочинам, як на засіб допомоги молодим людям, що збочили, повернутися до нормального життя і не падати у прірву психічних хвороб.»

Виборці Каліфорнії нещодавно схвалили виділення одного мільярда доларів з бюджету штату на психіатричну допомогу. Правоохоронці хочуть, щоби їм надали частину цих грошей на допомогу малолітнім злочинцям. Шеф поліції Лос Анджелесу Біл Бреттон говорить, що у довготерміновій перспективі лікування заощадить гроші:

«Замість того, щоб витрачати по вісімдесят тисяч доларів щороку на ув’язнення одного малолітнього злочинця, ми можемо заощадити гроші на те, щоб втримати цих потенційних злочинців подалі від злочинів і злочинного життя. А НАТОМІСТЬ ЗОСЕРЕДИТИСЯ ВИКЛЮЧНО НА злочинцях-рецидивістах. Отже, це взаємовигідна ситуація.»

Барбара Передайз керує програмою психіатричної допомоги для малолітніх злочинців у Сан Фернандо, що поблизу Лос Анджелесу. Вона каже, що більшість молодих людей, які отримали умовне ув’язнення, скоїли лише незначні правопорушення:

«Наприклад, агресивність вдома, вживання алкоголю, чи наркотиків, порушення закону про умовне ув’язнення, втеча з дому, ось такі види поведінки.»

Вона каже, що такий спосіб життя можна змінити за рахунок правильно обраного лікування. Її програма передбачає сімейні консультації, відвернення молоді від наркотиків і бандгруп, до продуктивної діяльності, особливо--після школи. Губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер нещодавно оголосив про реформу системи відбуття покарання для мололітніх злочинців, яка налічує наразі три тисячі сімсот таких ув’язнених. Ця реформа включає вдосконалення лікування психіатрично хворих в’язнів.

XS
SM
MD
LG