Спеціальні потреби

Президент Кучма закликає до швидкої реалiзацiї полiтреформи - 2004-11-16


Київ – 15 листопада. Цього тижня політична реформа може знову опинитись у центрі уваги Верховної Ради України. У неділю Президент Леонід Кучма під час свого інтерв`ю телеканалу “1+1” заявив, що не виключає того, що ще до кінця своїх президентських повноважень встигне підписати закон про зміни до Конституції України.

Цієї неділі президент України знову неоднозначно дав зрозуміти усім політичним силам країни, що чекатиме від них рішучих дій щодо внесення змін до Конституції України. В інтерв`ю телеканалу “1+1” Леонід Кучма висловив сподівання, що голосування за політичну реформу відбудеться до другого туру президентських виборів, тобто до кінця цього тижня. Мотивуючи свою позицію, Президент відзначив, що сьогодні “тільки сліпий може не побачити, що ситуація загострилась і загостриться ще більше, якщо не відбудеться політична реформа». На думку Кучми, хто б не виграв вибори, «віддавати нинішній президентський ресурс в одні руки при нинішніх історичних обставинах - дуже ризиковано. Тому відсутність реформи - це, формула політичної нестабільності у державі». Новий президент, який не зможе перемогти з великим відривом обов`язково опиниться у складному становищі під час формування уряду більшості. Кучма підкреслив, що головна суперечність розвитку України полягає у невідповідності політичної системи новим історичним реаліям, і після виборів ситуація ще більше загостриться.

Оцінюючи роботу уряду Віктора Януковича, Президент відзначив, що готовий поставити йому за старою п`ятибальною шкалою – тверду четвірку. А що стосується останніх подій навколо підписання угод між лідером “Нашої України” Віктором Ющенком та лідером соціалістів Олександром Морозом, то це на його думку, “схрещування вужа з їжаком”, оскільки ці дві політичні сили не є ідеологічно схожими.

Загалом, підсумовуючи перший етап цьогорічних Президентських виборів Леонід Кучма із сумом констатував, що “від кампанії до кампанії падає моральна планка виборів”. І у минулі часи кандидати у Президенти були ближче до інтересів народу та інтересів України.

Тим часом парламент вже відреагував на останні заяви Президента. 16 листопада відбудеться засідання лідерів депутатських груп та фракцій щодо можливості розгляду під час цього тижня законопроекту №4180 про внесення змін до Конституції. Однак поки що думки депутатів щодо можливості прийняття цього законопроекту різняться. Комуністи та представники провладних сил вважають, що шанс на внесення змін до Конституції все ще є. Опозиція каже, що зараз не найбільш вдалий час для проведення політичної реформи.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG