Спеціальні потреби

Чергове протистояння в Сумах - 2004-11-16


Київ – 15 листопада. За тиждень до виборів президента України у Сумах стався черговий конфлікт між правоохоронними органами та активістами студентського руху. Декілька десятків людей голодують на знак протесту проти арештів спостерігачів на президентських виборах.

Приводом для протистояння активістів студентського руху із місцевою владою стало рішення суду арештувати десятьох спостерігачів за першим туром президентських виборів. У ніч з 31 жовтня на 1 листопада на одній із дільниць міста вони вимагали від членів виборчої комісії оприлюднити протокол з результатами голосування. Натомість керівництво комісії викликало міліцію. Людей затримали, але згодом відпустили. Зранку у суботу місцевий суд засудив спостерігачів до 10 діб арешту за звинуваченням у протидії міліції.

Під стінами суду виник стихійний мітинг, у якому взяли участь рідні затриманих, адвокати та журналісти, яких до зали суду не допустили. Коли затриманих хотіли вивести в невідомому напрямку, люди намагалися зупинити працівників міліції. Для розгону демонстрантів бійці загону "Беркут" застосували гумові палиці і газ, внаслідок чого п'ять чоловік звернулися в лікарню. Після цього студенти вирішили оголосити безстрокове голодування. Вони розбили намети на центральній площі міста і провели там ніч. Одна із голодуючих – студентка Аграрного університету Оксана Биченко повідомила, що головна мета протесту – домогтися скасування незаконного, на її думку, рішення суду:

«Головна наша вимога – відпустити десятьох людей, яких було затримано. Якщо їх відпускають, ми зразу припиняємо голодування. Їх відвезли кудись на машині в невідомому напрямку і досі інформаціії про них ми не маємо».

Тим часом правоохоронні органи можуть застосувати санкції до учасників акції протесту. Співробітник прес-служби обласної прокуратури Олексій Деревянко повідомив, що за фактом сутички біля суду порушено кримінальну справу:

«Там було десь біля сотні людей. Вони почали вимагати, щоб їх звільнили. Почали розхитувати машину із конвоєм. Двом працівникам міліції нанесено тілесні ушкодження. Міліція порушила кримінальну справу за фактом хуліганства».

До пікетників приїхали представник уповноваженої з прав людини Ніни Карпачової та декілька народних депутатів. Кандидат у президенти України Віктор Ющенко заявив про свою підтримку сумчан, притягнутих до адміністративної відповідальності. Він назвав справу політичним замовленням і висловився за негайне звільнення затриманих.

XS
SM
MD
LG