Спеціальні потреби

Штаби двох провiдних кандидатiв пiдбивають пiдсумки - 2004-11-02


Київ – 1 листопада. У передвиборчих штабах кандидатів у президенти України сьогодні підбивали підсумки учорашнього голосування. Прихильники Вiктора Януковича i Вiктора Ющенка висловлюють задоволення отриманими результатами та інформують про свої плани до другого туру. Нагадаємо, ЦВК заявляє, що наразi оброблено 94,24% бюлетенів. За цими даними, за Януковича проголосувало 40,12% виборцiв, за Ющенка - 39,15%.

В штабах Віктора Ющенка та Віктора Януковича остаточно змирилися із тим, що перший тур не приніс жодному кандидату більше половини голосів виборців. А отже для визначення переможця перегонів знадобиться другий тур голосування. Він відбудеться за три тижні.

Про це говорять не тільки результати ЦВК, а й власні паралельні підрахунки голосів. Хоча дані штабів поки що відрізняються. За інформацією «ющенківців», їхній кандидат має 45% голосів – у головного суперника на 12 менше. В штабі Януковича, лідером називають свого кандидата і дають йому перевагу майже у 2%. Хоча обидва штаби визнають, що оброблено ще не всі дані. Підрахунки Комітету виборців свідчать, що кандидати набрали приблизно рівну кількість голосів.

В другій половині дня в штабах обох кандидатів зовні спостерігалося затишшя – там аналізують помилки та розробляють плани на натупний етап кампанії.

Найважливіше питання для обох штабів – залучення додаткових голосів із числа прихильників тих кандитатів, які не потрапили до другого туру. Боротьба піде за голоси Олександра Мороза та Петра Симоненка. Разом вони назбирали понад 10 відсотків голосів. При чому позиції комуністів сильні у східних та південних регіонах, а соціалісти мають значну підтримку в центральній Україні.

Штаб Віктора Януковича вже почав боротьбу за голоси лівого електорату. Він вже заявив, що до другого туру голосування готовий провести конституційну реформу і законодавчо закріпити за російськомю мовою статус державної.

Не відстає від штабу прем`єра й «Наша Україна». Керівник виборчої кампанії Олександр Зінчеко каже, що його сила має багато спільного із колегами із опозиції:

«Скажімо із соціалістами Мороза це була досить серйозна робота. Це спільна позиція захисту членіва ЦВК, це спільна позиція в судах, це спільні підписи під політичними заявами. І це є дійсно спільна позиція».

Зінченко обіцяє, що вже за день-два блок Віктора Ющенка визначиться з рамками співпраці як із комуністами, так і соціалістами. Представники обох політичних сил вже дали зрозуміти, що відкриті для переговорів із представниками і Ющенка, і Януковича.

Важливим буде також питання протидії фальсифікаціям. Із своєрідним ноу-хау виступив спікер парламенту Володимир Литвин. Він запропонував людям, які голосують із відкріпними талонами ставити штамп у паспорт. Це, на думку Литвина, зробить неможливим голосування по декілька разів. Спікер пропонує внести відповідні поправки до закону вже до другого туру.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG