Спеціальні потреби

Київськi студенти страйкують, опозицiя остерiгає перед провокацiями - 2004-10-28


Київ – 27 жовтня. Студенти деяких київських університетів провели сьогодні попереджувальний страйк. Таким чином вони намагалися висловити протест проти переслідувань за політичними мотивами. Громадянська кампанія "Пора" закликала студентську молодь в інших містах України підтримати страйки та акції протесту. Тим часом прихильники Вiктора Ющенка попереджають про можливі провокації під час завтрашнього військового параду з нагоди річниці визволення України від фашистів.

Близько півтисячі студентів університету Києво-Могилянська академія оголосили попереджувальний страйк. Вдень вони вийшли на вулицю і оточили кільцем студентське містечко навколо свого університету. Таким чином, каже одна із учасниць акції, вони протестують проти переслідувань студентів за участь у політичному житті країни:

«Це страйк проти того, що затримують та обшукують студентів та виключають з навчальних закладів. З Могилянки не виключають, але з інших університетів студентів виключають».

Один із організаторів акції Михайло Петичук нагадує про десятки випадків політично вмотивованих обшуків та арештів студентів у різних містах України. У деяких начебто виявляли вибухівку або фальшиві гроші. Дехто із затриманих належав до громадянської кампанії «Пора», яку влада звинувачує в екстремізмі. Керівництво багатьох універитетів тисне на студентів, всупереч закону агітує за кандидата від влади, не пускає на зустрічі з членами опозиції. За словами Петичука, правоохоронці намагалися тиснути й на студентів «Могилянки». Але керівництво універистету стало на бік своїх вихованців:

«Це є студенська ініціатива, ми не підтримуємо зараз жодної з політичних сил. Ми солідарні зі студентами і нашою адміністрацію, яка не тисне на нас. Вона дозволяє нам брати участь в агітації за будь-якого кандидата».

Громадянська кампанія "Пора" закликала студентів всієї України цього тижня підтримати хвилю студентських страйків та акцій протесту. «Репресії влади набули всеукраїнського характеру, активній молоді, чиї погляди не збігаються з поглядом влади, підкидається вибухівка, бойові патрони, фальшиві гроші, крадені речі», - говориться у поширеному повідомленні.

Тим часом блок Віктора Ющенка навпаки не проводитиме у четвер 28 жовтня жодних масових заходів у Києві та Київській області. Про це сказав керівник штабу Олександр Зічненко. Саме цього дня на Хрещатику відбудеться військовий парад з нагоди річниці визволення України від фашистів. Із надійних джерел блок отримав інформацію про можливі провокації після закінчення ветеранської ходи. За словами Зічненка, на вокзалах, ринках та інших людних місцях з’являтимуться люди з символікою Ющенка і своєю агресивною поведінкою ображатимуть ветеранів:

«Центральним штабом видано офіційний наказ про заборону будь-яких акцій 28 жовтня. Все, що ви будете бачити з агресією, викликом громадському порядку, оточуючим – це провокації».

Мета провокації – максимально протиставити Ющенка і ветеранів", - додав Зінченко.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG