Спеціальні потреби

Акцiя протесту, бiйка в Києвi - 2004-10-25


Київ – 24 жовтня. Сьогоднi у Києві відбувся мітинг на підтримку свободи слова та зокрема П’ятого каналу, рахунки якого арештовані і якого позбавлено ліцензії на мовлення в столиці. В акції, яка влчючача ходу по Хрещатику, взяло участь понад сто людей. Тим часом пізно ввечері в суботу біля приміщення Центральної виборчої комісії України було побито групу демонстрантів, що очікувала рішення ЦВК про утворення додаткових виборчих дільниць у Російській Федерації. За словами представників «Нашої України» у бійці постраждало близько десяти осіб.

До 5-ої години ранку неділі на сходах будинку Центральної виборчої комісії десятки людей - прихильників Віктора Ющенка очікували рішення ЦВК з приводу відкриття додаткоих виборчих дільниць у Росії. Кияни та мешканці різних регіонів України казали, що прийшли, щоб не допустити тиску з боку влади та правоохоронців на ЦВК. З йморiвною провокацією останніх вони зіткнулись кількома годинами раніше. Близько одинадцятої години вечора суботи, натовп, що зібрався під стінами Центрвиборчкому почали розганяти молодики з палицями у цивільній формі. Свідки цих подій стверджують, що напад тривав лічені хвилини, після чого молодики зникли, обіцяючи ще повернутись:

«Мінімум їх було п’ятдесят, вони були всі в чорному, з палицями, і з молотками якимось. Вони вишукались, хвилини три стояли тут. Потім швидким кроком наблизилися до людей і накинулися на них, почали бити. Люди почали падати. Хто намагався піднятись, то вони ще й ногами били і ще щось кричали. Чоловік казав: - “Ой, що ж ви, хлопці, робите?”. А вони: “Ющенко не буде вашим президентом”. Казали “Не буде вам Ющенко президентом”. А потім: -“Ми знаємо, що робимо”, і почав бити ногами».

Після нападу на демонстрантів до ЦВК під’їхали кілька машин швидкої допомоги, які допомагали пораненим. Один з постраждалих, каже, що не розуміє, чому мирну демонстрацію намагались розігнати такими методами:

«Налетіла толпа, десь чоловік тридцять. Може 40 було, я не побачив вже. Почали бити ногами. По голові, збили. Я хотів закрити голову руками. Били по підборіддю, по рукам. На голові зняли побої. Я не знаю, з якої швидкої допомоги це було. Але били безбожно. За що? У мене дві вищі освіти, за що мене було бити, я киянин. Навіщо було це? Я за Ющенка. Навіщо мене було бити? Ми прийшли сюди підтримати народного президента, і нас збивають з ніг і б’ють по голові. За що це?»

Під час бійки демонстрантам вдалось затримати трьох з нападників, в яких було вилучено посвідчення працівників правоохоронних органів, два пістолети та ніж. Щоправда самі затримані стверджували, що опинились у натовпі випадково. Депутати від опозиції заявляють, що бійка була спровокована владою. За словами народного депутата Бориса Беспалого, таку провокацію могла влаштувати лише команда прем`єра Януковича:

«У нас взагалі в країні провокаціями займається тільки одна команда – це влада. Це та команда, яка підтримує Януковича. Більше ніхто провокаціями у цій країні не займається. Отак от».

Проте представник президента у парламенті Степан Гавриш вважає, що провокацію організувала саме опозиція, яка навмисне затягувала розгляд питання про відкриття додаткових виборчих дільниць в Російській Федерації:

«Без сумніву це була провокація з боку коаліції Сила народу, яка вже о 9-ій годині тут нараховувала близько 305 народних депутатів, в той час, як представники інших політичних сил були взагалі відсутні. Представники парламентської більшості прийшли до ЦВК о 12-ій годині дня тільки тому, що ми отримали інформацію, що чиниться тиск на членів ЦВК, тому ми не мали наміру сьогодні бути тут ні пристуніми, ні приймати участь у цій дискусії. Я вважаю, що це було зроблено свідомо, з єдиною метою, заблокувати прийняття рішення відносно створення додаткових спеціальних дільниць у Російській Федерації.

Рішення про створення додаткових виборчих дільниць Центральна виборча комісія прийняла лише під ранок. Щоправда після уважного перегляду документів ЦВК вирішила скоротити кількість дільниць в Росії з запланованих 420-ти до сорока однієї. Загалом, за підрахунками членів Центрвиборчому, проголосувати у Російській Федерації зможуть близько 150-ти тисяч українських виборців.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG