Спеціальні потреби

Верховна Рада не спромоглася ухвалити проект бюджету - 2004-10-21


Київ - 20 жовтня. Український парламент сьогодні не зміг ухвалити проект бюджету в першому читанні. Документ направили на доопрацювання. Самі урядовці на розгляд поданого ними проекту не з’явилися.

Вперше за останні роки проект бюджету розглядали без присутності прем’єра та чільних міністрів. Не було в залі й фракцій, які входять до ПУКу – парламентсько-урядової коаліції – СДПУ(о), Регіонів України, Союзу, демініціатив, Трудовиків та Єдиної України. Ці фракції у вівторок залишили парламент, заявивши, що Рада не може працювати над робочими питаннями і перетворилася у майданчик для кандидатів у Президенти. Нагадаємо, що саме прем'єр Янукович наполягав на схваленні проекту бюджету ще до виборів, заявивши, що не дозволить зірвати розгляд цього важливого для країни документу.

В той час як лідер Нашої України Віктор Ющенко заявляв про недоцільність ухвалення бюджету напередодні виборів, оскільки виконувати цей документ повинен буде вже інший уряд. Таку позицію сьогодні підтримав і голова бюджетного комітету Петро Порошенко:

«Бюджетний кодекс не враховує особливості процедури прийняття бюджету пiд час президентських виборів. Ці особливості полягають в наступному: що цей уряд, який готував відповідно до кодексу проект бюджету і подав його в Верховну Раду гарантовано, я підкреслюю, гарантовано, цей бюджет виконувати не буде. З ким узгоджувати показники бюджету – показаники доходної i видаткової частини - незрозуміло».

За відсутності у залі про урядових сил, документ коментувала лише опозиція. Опозиціонери називають проект бюджету виборчим документом i обiцяють не голосувати за нього, доки не будуть врахованi усi їх пропозицiї. Говорить Віктор Пинзеник:

«Підвищення мінімальної заробітної плати до 300 гривень. Друге, збільшення посадових накладів всім працівникам бюджетної сфери на 35 відсотків. Третє, врахування потреби в коштах на підвищення пенсій пенсіонерам у 2005 році. Четверте, встановлення прожиткового мiнiмуму в розмірі 4 23 гривні».

В результаті парламент не зміг ухвалити позитивного рішення до проекту бюджету-2005. Депутати доручили бюджетному комітетові доопрацювати його і винести на розгляд 3 листопада. За таке рішення проголосували 247 парламентарiв.

Спікер Володимир Литвин просив депутатів схвалити позитивне рішення, «Бо інакше», сказав Литвин, «по всім телеканалам покажуть, що парламент, це збіговисько пройдисвітів і невігласів». «Це треба зробити, щоб уряд міг працювати, і щоб не сказали, що парламент не дає йому працювати», - заявив спікер.

XS
SM
MD
LG