Спеціальні потреби

Генпрокуратура про справу отруєння Ющенка - 2004-10-05


Київ - 4 жовтня. На сьогоднішній день Генеральна прокуратура України не може дати чіткої відповіді на запитання, коли буде завершена експертиза щодо причин отруєння кандидата у Президенти України Віктора Ющенка. Як стверджує керівник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко, у цьому насамперед винен сам Ющенко.

Історія з отруєнням кандидата у Президенти Віктора Ющенка дедалі стає все більш заплутаною. Майже кожного дня на центральних телеканалах України можна почути нові версії отруєння лідера “Нашої України”. Все частіше йдеться про те, що проблеми зі здоров’ям у Ющенка існують вже тривалий час, проте досі ніхто про них не знав.

Сам кандидат у Президенти пропонує усім заспокоїтись і дочекатись обгрунтованих висновків експертів. Однак прес-секретар Генпрокуратури Сергій Руденко у розмові з журналістами наголошує, що зараз важко назвати хоч приблизну дату проведення експертизи, оскільки сам Ющенко не має особливого бажання допомагати українському слідству:

«Звісно, на сьогодні говорити про якісь терміни завершення немає можливості, але якщо буде налагоджено відповідну співпрацю, якщо буде до того добра воля самого Віктора Андрійовича і осіб, які причетні до розвитку подій і можуть свідчити про ці події, то, звісно, це буде виконано. Що стосується наших слідчих, то вони готові працювати і працюють дуже напружено. Тобто за нами не буде ніяких затримок. Поки що тільки проблема в тому, що немає документів і немає підстав, власне судово-медичних для того, щоби надати ці документи експертам і експерти приступали до дослідження».

Сергій Руденко також спростовує інформацію деяких мас-медіа про обшук київської квартири лікаря Миколи Корпана, який займався лікуванням Ющенка в Австрії:

«На сьогоднішній день ми можемо офіційно повідомити, що ця інформація не відповідає дійсності. Ніякого обшуку в київському помешканні доктора Корпана Генеральною прокуратурою України не призначалась, відповідна постанова не виносилась і така слідча дія, відповідно, не проводилась».

Що стосується іншого постраждалого кандидата у Президенти Віктора Януковича, то прес-секретар Генпрокуратури не зміг відповісти чи з’ясовано вже точно, що саме кидали у прем’єр-міністра під час його відвідин Івано-Франківська. Він також додав, що у прокуратурі Івано-Франківської області порушено кримінальну справу за статтею 346, частина 2 за фактом насильства щодо державного діяча.

XS
SM
MD
LG