Спеціальні потреби

Замах на Януковича очима ЗМІ - 2004-09-28


Київ - 27 вересня. В Україні продовжують обговорювати події в Івано-Франківську, внаслідок яких прем`єр-мiнiстр Янукович потрапив в реанімацію. Телеканали розповсюдили відео, на якому помітно, що у прем`єра важкі предмети не влучали, в нього поцілили лише яйцем. Наразі Янукович почувається добре. Сьогодні він мав повноцінний робочий день. Проте коментарiв з цього приводу в українських виданнях не бракувало.

Головною новиною останніх днів залишаються події довкола кандидата в Президенти прем`єр-міністра Януковича, які його штаб кваліфікує як замах. На “картинці” провладних каналів, не видно, що влучило в прем`єра. Однак, на відео “5 каналу” та Євроньсу видно, що в прем`єра влучило одне яйце, і не в голову, а в живіт, він пару секунд постояв і почав падати. Як і телеканали, по різному цю подію висвітлювали і друковані видання.

Близька до прем`єра газета Сєгодня вийшла із центральним заголовком: “На Януковича напали націоналісти-відморозки”. Головна ідея огляду – за свідченнями очевидців у Януковича влучили важким тупим предметом в той момент, коли його не закривала охорона. Авторка статті цитує прес-секретарку прем`єра Ганну Герман, а також його радника Тараса Чорновола, який каже, що це не могло бути хуліганством, а радше спланованою акцією зомбованих людей. Далі подаються звинувачення на адресу Нашої України.

Газета “Україна молода”, що симпатизує Віктору Ющенку, цій темі присвятила статтю під назвою “Тверді, але гострі яйця”. Апелюючи до відеосюжетів, автори роблять такий висновок -- “схоже на те, що зробив собі чоловік, тобто Янукович, недорогий піар на одному яйці. Кошторис акції склав 25–30 копійок, що перевело її на першу сходинку рейтингів за всю історію не тільки нинішньої, а й попередніх передвиборчих кампаній в Україні”.

Близькі до СДПУ(о) “Кієвскіє вєдомості” пишуть про те, що замах на прем`єра стався тоді, коли всі навколо скандували “Ющенко, Ющенко”. Газета акцентує увагу на тому, що хлопець, який кинув яйцем в Януковича, належить до молодіжної націоналістичної організації.

“Комсомольская правда” в Україні подає цілий огляд під заголовком “Янукович потрапив до реанімації”. Насамперед автор відзначає суперечливість повідомлень про цю подію. Газета подає текст звернення Януковича, резюмуючи однією тезою: націоналізм – це хвороба. Водночас там є згадка про те, що 10 років тому в Івано-франківську закидали яйцями Леоніда Кучму, після цього він став Президентом – нагадує газета.

XS
SM
MD
LG