Спеціальні потреби

Керрi висловлює стурбованiсть передвиборчою ситуацiєю в Українi - 2004-09-22


Вашингтон - 21 вересня. Занепокоєння передвиборчою ситуацією в Україні висловлює суперник президента Буша на президентських виборах у США - сенатор-демократ Джон Керрi.

У спеціальній заяві Керрi називає Україну стратегічно-важливою державою в серці Європи. «Її визволення тринадцять років тому було перемогою для демократичних сил після три чверті століття комуністичного правління. Сьогодні, в час коли Україна готується до чергових президентських виборів, українцям дано можливість підтвердити могутність демократії обранням свого майбутнього лідера шляхом вільних і справедливих виборів, які віддзеркалюватимуть волю народу».

Втім Керрi висловлює стурбованість тим, що буде до дня виборів, вказуючи на ознаки систематичних порушень з боку діючої влади та залякування нею опозиційних кандидатів та їхніх прихильників. І хоч Україна надіслала велику кількість солдатів до Іраку, пише сенатор, адміністрація Буша ігнорує, що демократичним процесам в країні дано задній хід. «Ми могли використати останні кілька місяців, розробляючи разом з Європою спільну стратегію підтримки демократії в Україні», - пiдкреслює вiн.

Керрi продовжує, що Україна сьогодні стоїть на перехресті. І адміністрація Буша повинна подбати, щоб нинішня українська влада запевнила усім кандидатам рівний доступ до державних мас-медія. Сполучені Штати, додає він, також повинні співпрацювати з Організацією з питань безпеки і співробітництва в Європі для масштабного збільшення кількості міжнародних спостерігачів, яких буде направлено в Україну для моніторингу виборів.

Ще не запізно на тріюмф демократії в Україні - пише Керрi. В разі обрання президентом, я продовжуватиму процес подальшого зміцнення сильного партнерства між Сполученими Штатами та Україною шляхом підтримки її незалежності та повної участі в трансатлантичному співтоваристві. Обдароване, різноматітне суспільство України спроможне продовжити курс, обраний народом у дев’яносто першому році, якщо йому буде дано шанс вільно проголосувати цієї осені - зазначає у своїй заяві суперник президента Буша на виборах в листопаді - сенатор Джон Керрi.

XS
SM
MD
LG