Спеціальні потреби

Справа Гонгадзе очима мiжнародного експерта - 2004-09-16


Київ – 15 вересня. Завтра в Україні відзначатимуть четверту річницю від дня зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. Ця справа набула неабиякого резонансу у світі, а в Україні призвела до серйозного політичного протистояння та соціальних потрясінь. Втім офіційне розслідування досі не дало відповіді на запитання, хто замовив викрадення та хто вбив журналіста Гонгадзе.

Ось вже чотири роки, як справа Гонгадзе не втрачає своєї актуальності. Про це говорить опозиція, журналісти, менше влада і говорить міжнародне співтовариство. Складається враження, що заклики різних правозахисних та журналістських організацій українська влада не чує. Експерт з Великобританії Девід Краучер, який представляє спілку журналістів Великобританії та Ірландії і займається цією справою вже три роки, каже, що офіційні результати на сьогодні не витримують жодної критики:

“Ми дуже розчаровані ходом офіційного розслідування справи. Замість того, аби наближатися до розкриття справи, офіційне слідство навпаки тормошиться. Ми здивовані від учорашньої заяви заступника міністра внутрішніх справ про те, що за Гонгадзе не слідкували перед його зникненням”.

Девід Краучер каже, що влада не надто йде на зустрічі з міжнародними експертами. Делегація журналістського профсоюзу Великобританії та Ірландії подала прохання зустрітися з генпрокурором Геннадієм Васильєвим, однак чи відбудеться така зустріч – не відомо. Експерт каже, що насамперед хотів би запитати генпрокурора про долю його попередника Піскуна. Оскільки складається враження, що реальне розслідування справи Гонгадзе коштувало йому посади:

“Ми приїхали сюди не для того, аби якось вплинути на вибори, але наш профсоюз займається справою Гонгадзе вже три роки і ми хотіли б просувати розслідування, аби отримати відповіді на ряд запитань. Загинув наш колега, журналіст. Чи є гарантія, що хтось із наших колег теж не опиниться без голови за свою професійну діяльність, якщо такі випадки не будуть розслідувані до кінця? Ми усвідомлюємо, що журналісти в Україні працюють у дуже складних умовах, і хочемо їм допомогти”.

Девід Краучер каже, що у справі Гонгадзе потрібні нові імпульси. Відтак разом із українськими та міжнародними структурами британські експерти готові ініціювати круглий стіл щодо того, чи можна розглядати плівки Мельниченка як доказ у справі Гонгадзе, який дає відповідь на багато питань. Для цього мають запросити фахівців у сфері записів, аби подискутувати щодо правдивості плівок та їх відношення до справи Гонгадзе.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG