Спеціальні потреби

Генпрокуратура про вибухи на Троєщинському ринку - 2004-09-07


Київ – 6 вересня. Генеральна Прокуратура повідомила сьогодні про висунення підозрюваним в організації вибухів на Троєщинському ринку звинувачень у тероризмі. Раніше за цим фактом було порушено справу про хуліганство. Слідчі кажуть, що ніколи не заявляли про причетність до вибухів УНП, однак наполягають, що у двох із чотирьох затриманих вилучили документи членів партії, яка входить до блоку Вiктора Ющенка.

Затриманим у справі вибухів на Троєщинському ринку висунуто звинувачення у організації терористичних актів. Про це у понеділок повідомив начальник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко. Це тяжчий злочин, який передбачає суворіше покарання. У разі доведення провини, організатори теракту можуть отримати найвищу в Україні міру покарання - довічне ув’язнення. Раніше кримінальну справу було порушено за звинуваченням у хуліганстві.

В зв`язку із перекваліфікацією, розслідування справи передали Службі безпеки України. У Генпрокуратурі кажуть, що зараз під вартою утримуються четверо. Всі вони мають адвокатів і визнають свою причетність до організації вибуху. Пояснюють свої дії політичними мотивами – мовляв хотіли залякати населення напередодні виборів. Слідчі твердять, що вже зібрано достатньо доказів, а тому вони відкинули всі інші версії. Зокрема й про кримінальний характер вибухів, які начебто стали наслідком суперечки за контроль над Троєщинським ринком. Ще одного підозрюваного у цій справі розшукують. Однак слідчі поки не називають його особу.

Речник Генпрокуратури ще раз підтвердив, що у двох підозрюваних вилучені партквитки Української народної партії. Але експертиза їх достовірності поки що не проводилася:

«В жодному процесуальному документі не йдеться про те, що ці особи вчинили злочин за завданням якоїсь політичної сили, зокрема Української народної партії. Тому встановлення доствовірності, чи недостовірності цих документів не є першочерговим завданням органу досудового слідства. Зараз завдання – це розкрити злочин, зафіксувати докази, і працювати з тими особами, які вже є, і знайти ту особу, яка причетна до цих подій».

Слідчі також розглядають версію про зв'язок між вибухами та замахом на життя заступника директора Троєщинського ринку Сергія Алісіменка. Минулого тижня в під`їзді його будинку стався потужний вибух, внаслідок якого Алісіменко отримав поранення.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG