Спеціальні потреби

Українськi мери нарiкать на передвиборчий тиск - 2004-08-26


Київ – 25 серпня. Мери українських міст заявляють про посилення тиску на місцеве самоврядування напередодні президентських виборів. Міські голови Вишгорода, Броварів і Василькова Київської області виступили зі спільною заявою, вимагаючи захистити місцеве самоврядування від спроб втягнення у політичну кампанію.

Міський голова Вишгорода Олександр Кимлач впевнений, що в його місті обкатують нову брудну виборчу технологію. Скандально відоме “Братство” Корчинського блокує роботу міської ради, декларуючи намір захистити мешканців від свавілля міських властей. Мова йде про забудову центру Вишгорода. “Продали вашу землю, щоб поповнити виборчий фонд Ющенка”, -- агітує місцевих жителів Корчинський. Агітацію, твердить міський голова, ведуть також із допомогою дармових ста грамів. За його словами, привід до пікетів надуманий: спірне питання забудови центру міста зараз розглядає суд, і мерія, хоч впевнена у своїй правоті, заявила, що виконає будь-яке його рішення. Крім того, пікети незаконні, бо про них не було попереджено за 10 днів, як того вимагає закон. І нарешті, до Ющенка вишгородський мер не має відношення, бо належить до партії “Єдність”. Як твердить Олександр Кимлач, акція Корчинського суто політична і є свого роду “пробою пера” перед виборами:

«Це сценарій, який відпрацьовується щодо тиску на виборчі дільниці. Оскільки такого трикопійчаного кандидата, як Корчинський, який не має жодних шансів, зареєстрували, значить, це було комусь вигідно, всі здогадуються кому, і сьогодні поскільки він є кандидатом, він має право своїх людей ставити на виборчі дільниці. Контингент його людей ми вже бачимо, і їх методи ми теж бачимо. Тому мова йде про те, що відпрацьовується сценарій тиску сьогодні на місцеві ради, завтра на виборчі дільниці. В цьому контексті дуже цікава позиція органів МВС і районної державної адміністрації. Ми стверджуємо, що всі ці дії чітко сплановані і скоординовані».

На думку мера Вишгорода, акція Корчинського координується з Адміністрації Президента. Люди Корчинського, каже він, приїхали робити пікет, прихопивши з собою телебачення – Перший національний та “Інтер”; технічну підтримку їм надавала райдержадміністрація, і на їхні хуліганські дії на зразок вибивання шибок у приймальні ніяк не реагувала міліція. Як каже Олександр Кимлач, виборний орган почувається беззахисним перед екстремістами, що виголошують гасла на зразок заяви Корчинського: “Сьогодні ми візьмемо владу, а вже потім проведемо вибори, якщо це буде в моді”.

Мер іншого міста – Броварів – Віктор Антоненко розповідає про тиск, який чиниться на міськраду, щоб створювала штаби провладного кандидата, збирала підписи на його підтримку. І про незаконне, як він каже, кримінальне переслідування броварської виборної влади, що має високу популярність серед населення. Як він каже, місцеве самоврядування душать також фінансово. За його словами, обіцяне урядом перед виборами підняття зарплати робиться за рахунок “перетягування ковдри” -- скорочення муніципальних витрат: коштів на будівництво доріг, ремонт шкіл:

«До чого ми прийдемо на кінець року? До того, що через місяць чи два ми взагалі не зможемо виплачувати заробітну плату в містах. Тому вибори любим шляхом і декларування кращої фінансової ситуації повинно бути реальним».

Мери Вишгорода, Броварів і Василькова заявляють, що тискові й переслідуванням піддаються усі самостійні мери, які не бажають брати участь у передвиборчих іграх і заявили про свій намір провести прозоре, чесне голосування. У своєму спільному зверненні до Верховної Ради мери міст Київської області вимагають прийняття закону, який би забезпечив нормальну роботу органів місцевого самоврядування під час виборів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG