Спеціальні потреби

Хто такий – кандидат у президенти Леонiд Черновецький? - 2004-08-06


Київ – 5 серпня. Сьогодні свою передвиборну програму представляв один з двадцяти чотирьох зареєстрованих кандидатів – лідер Християнсько-ліберальної партії, голова концерну “Правекс” Леонiд Черновецький.

При Президентові Черновецькому засідання Верховної Ради починатимуться з проповіді, і в кожному політичному спічі звучатиме посилання на Біблію. В разі свого обрання лідер Християнсько-ліберальної партії обіцяє також пересадити усіх чиновників із відомчих мерседесів на громадський транспорт, ліквідувати податок на додану вартість і оголосити кожного, хто необгрунтовано порушить справу проти підприємця, ворогом народу. Свої шанси бути обраним Леонід Черновецький, якого політологи зараховують до категорії аутсайдерів президентських перегонів 2004 року, оцінює так: “Мої шанси стопроцентні”, -- каже він, додаючи, що для Бога немає нічого неможливого.

Голова концерну “Правекс” і один з перших публічних українських мільйонерів не так давно став членом фракції “Наша Україна”, чим здивував багатьох. І ось тепер подивував вдруге, самовисунувшись на президентський пост поряд з главою фракції Віктором Ющенком. На закиди у порушенні внутрішньофракційної дисципліни Черновецький відповідає, що в парламент проходив по мажоритарному округу, фракції “Наша Україна” нічим не зобов’язаний, а відтак хоче спробувати на цих виборах власного щастя.

“Мене зараз хочуть стравити з Ющенком. Половина телеканалів, присутніх тут зараз, інакше не прийшли б. Хочуть показати, що мене підтримує влада. Навперекір Ющенку мене “розкрутити”. А так би не прийшли і не показали. Бо мене взагалі по телебаченню не показують”, -- скаржиться Черновецький. За його словами, Ющенка він поважає, ідучи в його блок, знав, що накличе на себе багато бід, а тому навіть у разі програшу Ющенка на виборах із “Нашої України” не вийде. А от якщо Ющенко переможе, тоді Черновецький піде в опозицію – бо, мовляв, за природою своєю - опозиціонер.

Леонід Черновецький заявив, що зібрав уже 100 тисяч підписів на свою підтримку. І водночас різко скритикував спосіб, у який збираються підписи на підтримку кандидата від влади:

“Той дурень, який організовує по мільйону підписів на день представнику від влади, організовує йому щодня по мільйону ненависників. Тому що людина, яку згвалтовано, запам’ятає це на все життя”, -- каже Черновецький. Він також висловив своє занепокоєння можливістю зриву виборів.

“Я відчуваю, що до Януковича багато силових відомств так поки що і не прихилилось. Це означає, що вони очікують якихось інших команд. І мені здається, що один із сценаріїв – це визнати вибори недійсними. Такий сценарій цілком імовірний, -- каже Леонід Черновецький. Але – додає – він сподівається, що Бог, який стоїть над усім, такого розвитку подій не допустить.

XS
SM
MD
LG