Спеціальні потреби

Фонд держмайна оголосив про намір продати «Укртелеком» - 2004-08-03


Київ - 3 серпня. Державну монополію в галузі зв’язку передадуть у приватні руки до президентських виборів. Про такий намір уряду сьогодні повідомив перший віце-прем’єр Микола Азаров. Це рішення ухвалено незважаючи на заклики опозиційних сил накласти тимчасовий мораторій на приватизацію держмайна.

За його словами, раніше Кабмін затвердив терміни проведення конкурсу з продажу пакета акцій «Укртелекому» і вирішив не змінювати їх. Оголошення про продаж Фонд держмайна мав зробити ще минулого тижня, але потім відклав його оприлюдення. У пресі з’явилися повідомлення, що затримка пов’язана з наміром уряду продати найбільшу державну монополію у сфері зв’язку російській компанії «Система». Однак Микола Азаров ці повідомлення заперечив:

«Невелика затримка із роз’ясненням умов приватизації пов’язана не із «Системою», а пов’язана із вивченням того, як захистити інтереси України в процесі приватизації. Ставиться одна лише умова – щоб прийшов серйозний інвестор, який міг би вкласти реальні інвестиції, щоб наш «Укртелеком» був сучасною системою зв’язку».

Таким чином, чималий пакет акцій «Укртелекому» може перейти в приватні руки вже 30 вересня. Саме на цю дату призначено відкриті торги. Планується, що 50% плюс одна акція залишаться у власності держави. Раніше представники української опозиції закликали накласти мораторій на приватизацію великих державних підприємств до президентських виборів.

Лідер блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко висловився різко проти приватизації «Укртелекому» і заявив, що в разі перемоги на президентських виборах домагатиметься скасування цієї угоди. На думку Ющенка, через сумнівні операції з продажу державного майна цього року бюджет втратив десятки мільйонів гривень. Зокрема він згадав порушення під час приватизації металургійного комбінату «Криворіжсталь». Деякі експерти казали, що реальна вартість цього об’єкту в декілька разів перевищувала ціну, за яку його продали компаніям, близьким до українських підприємців Ріната Ахметова та Віктора Пінчука. До участі в конкурсі не допустили кілька російських та американських компаній.

XS
SM
MD
LG