Спеціальні потреби

Напруження в Сумах - 2004-08-01


Суми – 1 серпня. У Сумах загострилася ситуація навколо студентського містечка. В нiч iз суботи на недiлю міліція арештувала десятки учасників акції протесту, яка вже більше місяця тривалє на центральній вулиці обласного центру.

Вночі і зранку в Сумах вирували справжні пристрасті – сотні людей вийшли на імпровізовані мітинги щоб підтримати студентську акцію протесту. Нагадаємо, що кількасот студентів та викладачів сумських вищих навчальних закладів проводять тут безстрокову акцію протесту проти об`єднання трьох університетів і призначення ректором депутата із фракції СДПУ(о) Олександра Царенка. Вже більше місяця вони живуть у встановлених в центрі міста наметах. Студенти неодноразово зверталися і до президента і до кабінету міністрів із проханням переглянути це рішення. Саме сьогодні вони мали виходити пішим походом у Київ, де збиралися розбити наметове містечко і продовжити акцію протесту. Але вночі міліція арештувала десятки учасників акції протесту. Студенти вважають, що місцева влада боялася поширення акції за межі області.

За різними даними, зранку від однієї до двох тисяч людей пікетували міліцію з вимогою випустити всіх затриманих. Але з-під арешту випустили тільки студентів-сумчан. Тим часом міліція зробила спробу ліквідувати наметове містечко. Але студентам вдалося його відстояти.

Влада пояснює свої дії тим, що серед студентів були раніше засуджені, які підбурювали молодь на протизаконні дії. Студенти визнають, що в таборі дійсно були члени УНСО, які забезпечували його охорону і справді відбули покарання за участь у антипрезидентських демонстраціях.

Студенти вирішили не відміняти запланований піший поход на Київ і перша група вже вирушила в дорогу. Решта поки що залишається в Сумах і буде домагатися визволення всіх затриманих.

Самі студенти кажуть, що влада своїми діями тільки допомогла акції протесту – зранку до акції протесту приєдналося ще більше учасників. Вони кажуть, що рішуче налаштовані і не відмовляться від своїх вимог. Як стало відомо, в Суми вже їдуть декілька юристів, які мають намір захищати затриманих. У понеділок студенти планують провести в місті мітинг. Влада відмовляється із студентами сідати за круглий стіл поки ті не знімуть наметів.

XS
SM
MD
LG