Спеціальні потреби

Генпрокуратура звинувачує посла США в полiтизацiї «суто кримiнальної» справи - 2004-07-23


Київ – 22 липня. «Американський дипломат втручається у роботу українських правоохоронних органів». Так вважають представники Генеральної прокуратури України. Таким чином вони відреагували на коментарі посла Сполучених Штатів щодо справи оператора кабельного телебачення “Воля”. Дипломат застерігав українську владу від тиску на американських інвесторів.

У четвер Генеральна прокуратура України оприлюднила заяву, в якій звинувачує посла Сполучених Штатів в Україні Джона Гербста у втручанні у роботу правоохоронних органів. Таким чином відомство відреагувало на висловлювання американського дипломата з приводу кримінальної справи, порушеної проти керівників компанії “Воля-Кабель”.

Напередодні Джон Гербст відвідав офіс компанії, власником якої є американський інвестиційний фонд. Там він висловив думку, що тиск на найбільшого оператора кабельного телебачення в Києві кидає тінь на американські інвестиції в українську економіку. Американський дипломат припустив, що такі дії української влади можуть стати перешкодою для припливу іноземного капіталу в країну.

Генпрокуратура вважає ці коментарі посла спробою надати суто кримінальній справі політичного забарвлення. Відомство назвало їх тиском на слідство. “Громадяни Америки, які вклали гроші у компанію „Воля-Кабель” в надії отримати солідні дивіденди, сьогодні стривожені тим, що їх плани можуть зірватися”, - сказано в поширеній Генпрокуратурою заяві. “Зрозуміло, що захищати інтереси американських громадян є обов’язком посла – йдеться далі. Але ж якщо пан Гербст вважає, що в Україні існують закони, обов’язкові для виконання лише українців, і необов’язкові для іноземних громадян – він помиляється. Генпрокуратура обіцяє довести свою справу до завершення, не зважаючи на дипломатичний тиск.

Компанію “Воля-Кабель” звинувачують у несплаті 10 мільйонів гривень і наданні послуг без відповідної ліцензії. Крім того, проти керівників підприємства порушено кілька кримінальних справ за звинуваченням у поширенні порнографії. Кількох топ-менеджерів підприємства заарештували, але згодом відпустили. “Воля” називає звинувачення Генпрокуратури безпідставними.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG