Спеціальні потреби

Появилася ще одна «Наша Україна» - 2004-07-20


Київ - 19 липня. Минулої неділі, у Києві пройшов 8-й з’їзд партії “Реформи і Порядок”. На ньому було прийнято рішення підтримати лідера блоку “Наша Україна” Віктора Ющенка на виборах президента України і перейменувати партію “Реформи і Порядок” у партію “Наша Україна”.

Підтримка Віктора Ющенка на президентських виборах “Партією реформи i порядок” – була очікуваною всіма оглядачами. Саме цю партію можна зарахувати до найбільших прихильників Ющенка. Проте несподіванко для більшості стало перейменування ПРП на партію “Наша Україна” про створення такої партії на базі блоку говорилось вже давно, однак чіткі терміни її створення ніколи не обговорювались. Коментуючи прийняте рішення, голова ПРП Віктор Пинзеник заявив, що цим ПРП фактично продемонструвала, що готова до об'єднання і до створення єдиної демократичної партії “Наша Україна”. З його слів, такий крок повинен стимулювати політичні сили, які сповідують єдину демократичну ідеологію, до об'єднання в єдину партію. У свою чергу голова львівського осередку ПРП Тарас Стецьків додав, що насправді ні Народний рух України, ні Українська народна партія не палають особливим бажанням створювати єдину партію на базі блоку “Наша Україна”. Вони вважають, що таким способом їх партії будуть ліквідовані.

Тим часом серед партій, що входять до блоку “Наша Україна” є й такі, що неоднозначно розцінили крок ПРП. Голова Львівської обласної організації Української народної партії Олекса Гудима вважає передчасним перейменування ПРП у партію “Наша Україна”. Крім того він додав, що сам Ющенко не знав про ініціативу ПРП змінити назву на “Наша Україна”. В той час, як ПРП міняла свою назву, всі інші засновники “Нашої України” були разом з Ющенком на Говерлі.

Перший заступник керівника Центрального штабу Віктора Ющенка Юрій Єхануров, коментуючи зміну назви партії Реформи і Порядок, відзначив, що це свідчить про змагання за Ющенка, яке відбувається не лише на загальнодержавному рівні, але і всередині блоку.

Між тим на думку політтехнолога Михайла Погребинського, такий хід з перейменуванням партії є просто геніальним. Оскільки, за його даними рейтинг ПРП складав 2,3%, а “Нашої України” – 23%. Таким чином, за допомогою лише одного рішення партія збільшила рейтинг на 20%. На його думку, інші учасники “Нашої України”, Народний Рух і Українська народна партія, будуть незадоволені перереєстрацією ПРП.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG