Спеціальні потреби

Нiмецька газета Вельт про кiнець ери президента Кучми - 2004-07-08


«В Україні готуються попрощатися з ерою Кучми». Під таким заголовком німецька газета Вельт помістила статтю про доленосність наступних президентських виборів в Україні.

Минулих вихідних в Україні розпочалася виборча кампанія, яку слід вважати передвісником кінця правління діючого президента Леоніда Кучми, пише у своїй статті кореспондент газети Вельт Ґергарт Ґнаук. Обидвох фаворитів звати Вікторами. На першого - Ющенка - надії покладають реформатори. Саме він, пише газета, за часів перебування на прем’єрському кріслі завоював собі велику популярність, обмеживши доходи правлячих в Україні олігархічних кланів та подбавши про те, щоб мільйонам українців виплатили прострочені зарплати. Очолювана Ющенком «Наша Україна» на парламентських виборах дві тисячі другого року перемогла комуністів з відривом у чотири відсотки голосів, однак долю України визначить те, хто наступним займе президентське крісло, вважає німецька Вельт.

Віктор Янукович, продовжує газета, з другого боку загалом оусоблює продовження нинішнього статус-кво. Він спирається на Партію регіонів, ну і на декілька олігархічних угруповань, передусім на Донецький клан, а також на групу Віктора Пінчука, зятя нинішнього президента. Через їхні впливи на засоби масової інформації, цих помічників в буквальному смислі слід класти на вагу золота.

Однак, як пише газета, цитуючи Віктора Ющенка, олігархічні клани на президентських виборах ніколи не переможуть, бо вони виступають проти волі українського народу.

Все ж газета, вказуючи на відносну близькість рейтингів Ющенка, Януковича та кандидата від комуністів Петра Симоненка, вважає, що не слід виключати другого туру, в ході якого, як пише німецька Вельт, перемога Ющенка уже ніяк не гарантована.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG