Спеціальні потреби

Хід  виборчої кампанії: громадські організації та партії визначаються з підтримкою кандидатів - 2004-07-07


Київ - 6 липня. Центральна виборча комісiя почала реєструвати перших кандидатів у Президенти України, а партії та громадські організації визначаються з підтримкою тих чи інших висуванцiв.

Український парламент робитиме все можливе, аби президентські вибори були демократичними та прозорими – це заявив спікер Володимир Литвин на зустрічі з послом США в Україні Джоном Гербстом. Литвин вважає, що вибори мають бути конкуренцією програм кандидатів, а не боротьбою “брудних технологій”. Документи прем`єра Віктор Януковича на реєстрацію кандидатом у Президенти України у понеділок ввечері до ЦВК відніс уповноважений Володимир Рибак. Відтак прем`єр може стати одним із перших зареєстрованих кандидатів. Янукович заявив, що на час виборчої кампанії не йтиме у відпустку і виконуватиме свої обов`язки глави уряду паралельно із агітацією за себе.

Тим часом Партія ОУН в Україні до вересня визначиться, кого підтримуватиме на президентських виборах. Про це заявив лідер ОУНівців Андрій Чорновіл. Поки що він лише назвав тих, кого його партiя не підтримуватиме:

«За жодних обставин ми не будемо підтримувати кандидата від влади та комуніста. У противному випадку це вже буде маргінес».

Андрій Чорновіл каже, що особисто голосуватиме за Віктора Ющенка, однак його думка не буде визначною під час ухваленням рішення проводом. Розробкою влади він назвав акції на підтримку Ющенка УНА на чолі з Едуардом Коваленком. Войовничі молодики із фашистською символікою із закликами підтримати Ющенка лише відлякують від нього значну частину виборців – каже Чорновіл. Власну участь у виборах Андрій Чорновіл категорично відкидає.

Іншої думки голова партії Громадський контроль Василь Волга. Якщо жоден із кандидатів не пообіцяє виконати програму партії, вона висуне кандидатом свого лідера Волгу.

Свого лідера бачать канидатом у президенти і одні з радикалів лівого руху – Комуністична партія робітників та селян. На своєму з`їзді КПРС ухвалила рішення про балотування на виборах Олександра Яковенка.

Між тим Центрвиборчкомі заявляють, що були змушені повернути документи кільком претендентам у кандидати в Президенти через невірно оформлені папери. Приходили до ЦВК і біля десятка самовисуванців, однак їх документи не прийняли через відсутність застави, яка складає 500 тисяч гривень.

XS
SM
MD
LG