Спеціальні потреби

Одесу чекають післявиборчі судові розборки - 2004-06-02


Одеса – 1 червня. Офіційні результати довиборів у народні депутати у 136 окрузі (Одеса) будуть оголошені через 5 днів після голосування. Про це повідомила сьогодні глава прес-служби Центральної виборчої комісії Зоя Казанжи. За її словами, це визначено законодавчими нормами.

За попередніми даними, переможцем довиборів у Верховну Раду став віце-губернатор Антон Кіссе. Він набрав понад 10,8 тисяч голосів.

Як сказали в окружній комісії, всі дільниці для голосування закрилися 30 травня о 20.00. Перші протоколи почали надходити до комісії о 23.00, а останній був прийнятий близько 6.00 години 31 травня. На всіх 77 дільницях, розташованих у 136-му окрузі, голосування визнане таким, що відбулося.

У незалежному прес-центрі коаліції «Свобода вибору» в Одесі відбулася прес-конференція Ханни Северинсен та Ренати Вольвенд, спiвдоповідачів Моніторингового Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи, якi стежили за перебiгом голосування. На запитання журналістів про порівняння виборів в Мукачевому та Одесі, представники місії зазначили, що «є велика різниця, але ми не були в Мукачевому, важко відповісти. Проте, на відміну від Мукачевого, спостерігаємо в Одесі низьку зацікавленість, участь виборців».

Панi Северинсен також сказала, що її запевнили під час зустрічей з одеськими посадовцями, зокрема з губернатором - Сергієм Гриневецьким, що буде забезпечено повну безпеку протоколам, бюлетеням у виборчих комісіях.

Коментуючи використання вебкамер під час виборів, що були проведені в Одесі 30 травня, доповідачі зазначили, що це є дуже корисно, і вони всіляко вітають використання сучасних технологій заради прозорості та відкритості демократичних процесів. «Це великий крок уперед», - сказали вони.

Проте, дивним є те, що поряд із застосуванням електронних технологій, коли є потужні електронні бази даних, списки виборців, що використовувалися на виборах у 136-му окрузі, були складені 2002 року. Стало відомо і те, що екс-кандидат у народні депутати Михайло Бродський має намір опротестувати результати виборів у 136-му окрузі Одеси. Про це йдеться у заяві поширеній сьогодні Одеським обласним штабом блоку «Наша Україна».

На думку авторів документа, «довибори у 136-ому виборчому окрузі показали, що 80% виборців округу відмовилися від власного права обрати представника до парламенту. За словами керівника регіонального штабу блоку «Наша Україна» Володимира Курінного, призначення виборів на свято Трійці говорить про те, що 30 травня буде отримано сплановано низький результат участі у голосуванні...».

Лідер партії «Яблуко» Михайло Бродський і блок «Наша Україна» мають намір звернутися до окружної виборчої комісії та в інші відповідні інституції для опротестування результатів голосування.

«І лише компетентні інстанції зможуть поставити остаточну крапку у підсумках виборів у 136-ому виборчому окрузі Одеси», – йдеться у заяві регіонального блоку «Наша Україна».

Народний депутат України, голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазін так само вважає, що вибори в Одесі «повнісю демократичними назвати неможливо».

«Якщо на такому рівні ЦВК і виборчі комісії будуть підходити до Президентських виборів – фальсифікації будуть вражаючими. Чекати покращень – не доведеться. Не важливо ставити у дільницях відеокамери, а важливо зробити нормальний реєстр виборців. Я знаю, що вже готуються півтора мільйони „мертвих душ”, щоби вони проголосували за одного з кандидатів у Президенти України».

Тим часом, об`єднання «За чесні вибори» в Одесі заперечує тиск адмінресурсу у 136-му окрузі.

«Ми задоволені перебігом голосування і вважаємо проведені вибори демократичними. Вибори в Одесі були без суттєвих порушень», – сказав один із засновників об`єднання «За чесні вибори», голова обласної організації УРП «Собор» Федір Нарійчук.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG