Спеціальні потреби

Спецiальний репортаж: суд над Лазаренком наближається кiнця - 2004-05-21


Суд на колишнім прем’єр-міністром України Павлом Лазаренком може завершитися уже наступного тижня. Так прогнозує головний адвокат пiдсудного Денiєл Горовiтц.

Кінцева стадія процесу надійшла раніше, ніж це передбачала сторона захисту. Адвокати Лазаренка ще хотіли викликати як свідків Миколу Мельниченка та Олександра Єльяшкевича, як також представити лаві присяжних сегменти аудіозаписів екс-майора, що стосувалися справи Павла Лазаренка. Однак, за словами головного адвоката колишнього українського прем’єр-міністра Денієла Горовітца, суддя петицію у цій справі відхилив. Про причину, якою суддя обгрунтував своє рішення, Горотвітц сказав таке:

«В основному суддя сказав, що вага цих свідчень і доказових матеріалів була б такою великою, що вона відвернула б увагу присяжних від суті цієї справи».

Згiдно з петицiєю сторони захисту, Мельниченко, його записи та Єльяшкевиш мали показати, що президент України Леонід Кучма контролює збудження позовів проти політичних опонентів з метою збереження політичної влади.

За словами Горовітца, присяжні тепер заслухають заключні аргументи у понеділок та вівторок, а щодо винесення вироку він сказав, що надiється, що «до п’ятниці підсудного буде визнано невинним».

Горовітц додав, що його оптимізм грунтується на тому, що більшість із висунених проти Лазаренка звинувачень уже скасовано та що ті, що залишилися, це - «дрібниці».

Газета Волл Стріт Джорнал раніше цього тижня писала, що в найгіршому випадку Лазаренко може отримати п’ять років, які він і так уже відсидів.

На запитання, чи збирається екс-прем`єр повернутися в Україну, Горовітц згадав про легендарного боса нью-йоркської мафії Джона Ґоттi. «Коли б ви були ворогом номер один Джона Ґоттi, чи ви б їхали в Нью-Йорк?», запитав вiн. I додав до цього, що, правда, Джона Ґоттi уже немає серед живих і що в Україні дні при владі опонентів Лазаренка також лічені.

На фото - Павло Лазаренко та Денiєл Горовiтц

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG