Спеціальні потреби

Депутати заслухають звiт силовикiв щодо Iраку. - 2004-05-19


Київ – 18 травня. Верховна Рада України у середу у таємному режимі має заслухати звіт силових міністрів та секретаря Ради з питань національної безпеки та оборони. Вже після таких слухань депутати визначатимуться, чи радити Президенту відкликати українських військових з Іраку.

На голосуванні щодо виведення українських військових із республіки Ірак вже кілька останніх місяців наполягає фракція комуністів. Минулого тижня вони пообіцяли блокувати роботу парламенту, якщо це питання не буде розглянуте у сесійній залі. Їх аргументи зводяться до того, що в Іраку йде повномасштабна війна, там гинуть українські солдати, а Україна, внаслідок участі у миротворчому контингенті може стати об`єктом для терористів. Говорить Петро Симоненко.

«Правоохороннi органи, служба безпеки не може забезпечити нормальне функцiонування i виконання наших законiв. Є i реальна загроза проведення терористичних актiв на територiї України проти народу України». Втім, багато депутатів називають такі дії комунстів – піар акцією для розкрутки Комуністичної партії та її лідера, і кажуть, що не голосуватимуть за відкликання військових під тиском лівих. Тарас Чорновіл, група Центр.

«Вони це заганяють пiд свої виключно iдеологiчно-догматичнi основи, пiд свiй пiар, пiд ще щось там. Розглядати питання, доцiльно нам чи недоцiльно бути сьогоднi в Iраку, це набагато ширша суспiльна дискусiя. Пiд таким пресингом, як воно робиться, така дискусiя не може пройти. От сьогоднi натиснути на кнопку за вiдкликання наших вiйськ в Iраку я не можу з однiєї причини – що я не бачив ще достатьно аргументiв i контр-аргументiв, виграшiв i загроз».

Зрештою, депутати погодилися заслухати звіт міністів закордонних справ, оборони, голови СБУ та секретаря РНБО. Засідання буде таємним. Депутати кажуть, що не хочуть, аби такий звіт знову перетворився на оприлюднення загальновідомих речей, і мають намір отримати інформацію про реальний стан речей із українськими військовими. Говорить Андрій Шкіль, блок Тимошенко:

«Фракцiя БЮТ займає позицiю про виведення вiйськ з Iраку, але з розглядом, тому, що з розглядом обов`язково це питання – це питання високої ваги, з розглядом чiтким, за нормативними всiма положеннями регламенту i з викликанням силовикiв. Тому, я щераз кажу, що це не має бути емоцiйне рiшення Верховної Ради, це має бути продуктивне рiшення, яке буде обгрунтоване чiтко на позицiях кожного депутата, якi вислухали (нерозбiрливо) силових мiнiстерств».

Вже після такого засідання, парламентарі мають визначитися, чи рекомендувати Леоніду Кучмі відкликати українських військових з Іраку. Згідно з українським законодавством, це може зробити лише Президент.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG