Спеціальні потреби

Українськi миротворцi евакуювалися з Аль-Куту. - 2004-04-08


Київ – 7 квiтня. Ситуація в зоні відповідальності українських миротворців в іракській провінції Васіт залишається складною. Всю ніч з вiвторка на середу українцям доводилося відбивати збройні напади радикальних шиїтських груп. Зранку з міста евакуювали членів місцевої адміністрації. Вiдтак українськi солдати евакуювалися самi. За даними Міністерства оборони, загиблих та поранених серед українських миротворців немає. Опозиційні фракції Верховної Ради закликають негайно відкликати контингент із зони конфлікту.

Минулої ночі та вдень у середу ситуація в адміністративному центрі провінції Васіт місті Аль-Кут залишається складною. Про це повідомляє міністерство оборони України. За його даними, протягом ночі озброєні прихильники радикального шиітського лідера Муктади Аль Садра декілька разів нападали на позиції українських миротворців. Приблизно о півночі розпочався мінометний обстріл будівлі тимчасової цивільної адміністрації Аль-Куту, яку охороняли українці. У відповідь вони відкрили вогонь із автоматичних гранатометів по позиціях бойовиків. Нападники спробували зробити підкоп під бетонною огорожею, щоб підірвати її. Однак українські військові відбили цю спробу. Українське міноборони повідомляє про численні втрати противника.

Пізніше бойовики відкрили масований вогонь зі стрілецької зброї по будівлям адміністрації та обстріляли блок-пост українського базового табору. Напад відбили вогнем з автоматичних гранатометів.

На прохання американських представників цивільної адміністрації та з метою збереження життя військовослужбовців командуванням українського миротворчого контингенту було прийнято рішення евакуювати персонал установи разом з українським підрозділом. У середу о 5:30 ранку за місцевим часом за підтримки основного контингенту миротворців та повітряним прикриттям бойових гелікоптерів розпочалася операція із виведення особового складу із зони конфлікту. За декілька годин український підрозділ разом з усією технікою та людьми прибув до базового табору українського миротворчого контингенту. По дорозі українські військові знищили кілька заслонів та обладнаних вогневих точок противника.

За даними міністерства оборони, військовослужбовці та американські представники знаходяться в безпеці. Вбитих та поранених серед працівників адміністрації та українських миротворців станом на сьогоднi немає. Приблизні втрати нападників складають кілька десятків чоловік.

Збройне протистояння із шиїтськими радикалами в районі Аль-Куту триває майже добу. За цей час практично не припинявся обстріл місцевої адміністрації із стрілецької зброї. В інших місцях, де виконує завдання особовий склад української бригади, ситуація залишається спокійною і контрольованою. Ні в Ес-Сувейрі, ні на ірано-іракському кордоні збройних нападів на підрозділи українських миротворців впродовж ночі не здійснювалось.

Тим часом в Україні лунають заклики негайно вивести українські війська із Іраку. У середу лiдер українських комунiстiв Петро Симоненко заявив, що фракцiя КПУ може зажадати вiдкликати миротворцiв з Iраку до голосування з полiтреформи. Про можливість підтримки такої постанови висловлювалися представники інших фракцій опозиції.

XS
SM
MD
LG