Спеціальні потреби

Чи вiдбудеться полiтреформа ще цього тижня? - 2004-04-06


Київ – 5 квiтня. Зміни до Конституції України можуть бути схвалені вже цього тижня – заявляють лідери груп та фракцій Верховної Ради. Для того, аби почати завершальну стадію реформи, депутати мають схвалити лише закон про місцеві вибори на пропорційній системі.

Депутати хочуть завершити політичну реформу до Великодня – каже прежставник Президента в парламенті Олександр Задорожний. Якщо у вівторок буде схвалений закон про вибори до місцевих рад на пропорційній системі, всі вимоги комунстів та соціалістів будуть виконані, і вже цього тижня суттєво скорегована конституція може стати реальністю.

Якщо із законом про місцеві вибори не виникне проблем, депутати можуть розглядати зміни до Конституції вже у четвер. Водночас ніхто не знає, як саме відбуватиметься голосування. Раніше більшість пропонувала голосувати іменними бюлетенями, вказуючи на проблеми із електронною системою «Рада». Спікер Володимир Литвин, у свою чергу каже, що проблем із «Радою» не існує. Це, за його словами, спосіб виправдати голосування бюлетенями, адже тоді можна буде краще контролювати депутатів.

У вівторок пообіді лідери фракцій мають зібратися знову, аби визначити точну дату та спосіб розгляду конституційних змін. Зараз на ними ще працює спеціальна комісія, узгоджуючи всі суперечливі моменти. Потім із остаточним документом мають ознайомитися депутати. Не відомо, чи голосуватимуть за конституційні зміни опозиціонери – БЮТ та Наша Україна. Вони переконані, що трьохсот голосів за реформу у лівих та більшості не має. Відтак наполягають на ряді умов, після виконання яких вони могли б підтримати конституційні зміни. Одним з принципових пунктів є введення змін у дію аж у 2006 році, після парламентських виборів.

XS
SM
MD
LG