Спеціальні потреби

ОБСЄ заявляє про початок монiторингу виборiв в Українi - 2004-03-15


Представники Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі заявляють про початок спостереження за президентськими виборами в Україні. Саме так охарактеризувала візит делегації ОБСЄ до Києва її голова Тоне Тінсгард. З початку місяця це вже другий приїзд представників цієї організації до столиці України. Під час нинішньої зустрічі зі спікером парламенту Володимиром Литвином Тінсгард назвала зацікавленість міжнародної спільноти Україною дуже значною, хоча надто запізнілою. Вона обговорила із головою Верховної Ради умови моніторингу українських виборів експертами ОБСЄ.

Заступник голови парламентського комітету в закордонних справах Ігор Осташ вважає, що рішення про кількість спостерігачів та дати їх перебування в Україні ОБСЄ ухвалить після прийняття закону про вибори президента. Він вважає, що на цьогорічних виборах в Україні міжнародних спостерігачів буде значно більше, ніж, скажімо, посилали до сусідніх країн.

«Я думаю, що кількість спотерігачів повинна вимірюватися кількома тисячами. Для того, щоб нормально спостерігати треба покрити хоча б третину дільниць. Це означає, що це може бути три-п`ять тисяч спостерігачів. Це мінімум, який дасть можливість реально впливати на ситуацію в Україні».

Осташ вважає, що ОБСЄ може послати саме таку кількість своїх представників. Але він нагадує, що не зважаючи на обіцянки президента Кучми, формального запрошення спостерігати за виборами в Україні до цієї міжнародної організації ще не надсилали.

На початку місяця Київ відвідав генеральний секретар ОБСЄ Ян Кубіш. Після зустрічей з Леонідом Кучмою та Володимиром Литвином він підтвердив, що моніторинг цьогорічної президентської кампанії в Україні буде значно тривалішим, ніж у попередні роки.

XS
SM
MD
LG