Спеціальні потреби

Фельдмана визнано невинним в ухиляннi вiд сплати податкiв, однак вiн залишатиметься пiд вартою. - 2004-03-10


Київ - 10 березня. Верховний суд України визнав колишнього керівника банку «Слов’янський» Бориса Фельдмана невинним в ухилянні від сплати податків. Втім банкір залишатиметься під вартою. Вирок про позбавлення волі за розкрадання майна суд залишив у силі. У цій справі в якості доказів вперше в українському суді фігурували записи майора Мельниченка. Однак «суд фактично проігнорував їх» - ствердив адвокат Фельдмана.

Колегія Верховного суду України скасувала звинувачення колишнього віце-президента банку «Слов'янський» Бориса Фельдмана в ухиленні від сплати податків. За іншим звинуваченням - у розкраданні майна в особливо великих розмірах Фельдману майже вдвічі зменшили покарання. З дев’яти до п’яти років позбавлення волі.

Втім адвокат Фельдмана Андрій Федур каже, що не зовсім задоволений вироком. Він продовжує наполягати, що всі звинувачення проти його клієнта були сфабриковані на замовлення президента Кучми. Федур посилається на оприлюднені колишнім співробітником служби охорони президента майором Мельниченком записи. В одному із фрагментів чути, як Леонід Кучма начебто дає вказівку тодішньому керівнику податкової адміністрації Миколі Азарову знищити банк «Слов’янський».

Федур стверджує, що записи Мельниченка вперше фігурували як доказ в українському суді. Їх долучили до справи разом із висновками американських експертів про автентичність. Однак, на думку Федура, суд знехтував цим важливим доказом:

«Ми їх залучали для того, щоби продемонструвати, що відбувається. Ці плівки мали бути предметом дослідження і якраз свідчити про незаконність дій [проти Фельдмана]. А вони зіграли свою негативну роль. Цьому не дається ніяка правова оцінка. Натомість Фельдману визначають таку міру покарання, щоб він не вийшов на волю до президентських виборів».

Андрій Федур каже, що оскаржуватиме вирок Верховного суду. Однак практично не має надії на позитивне рішення. Банк «Слов’янський» був створений 15 років тому і входив у десятку найбільших українських банків за розмірами капіталу. В 2002 Бориса Фельдмана визнали винним у розкраданні коштів на суму майже 7,5 мільйонів гривень та засудили до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Після цього банк було ліквідовано.

Фото: www.ageyev.org

XS
SM
MD
LG