Спеціальні потреби

Податкiвцi погрожують Порошенку. - 2004-02-13


Київ - 13 лютого. Державна податкова адміністрація України звинувачує підприємства, що належать голові бюджетного комітету Верховної Ради Петрові Порошенку з опозиційного блоку «Наша Україна», у податкових махінаціях. Про це повідомив заступник голови ДПА Юрій Гриб.

Державна Податкова Адміністрація виявила факти вивезення за кордон 7-ма компаніями, підконтрольними Порошенку 300 мільйонів доларів, стверджує заступник голови ДПА Юрій Гриб. За його словами, пов’язані з Порошенком компанії Rоshen, «Укрпромінвест», «Радомишльский пивзавод», Луцький автомобільний завод неодноразово порушували податкове законодавство. При цьому заступник голови Державної Податкової адміністрації відзначив, що Порошенко не приховує приналежності йому цих підприємств. За його словами, у ДПАУ є підстави для порушення кримінальних справ по ряду підприємств, і в даний час щодо цих підприємств проводиться розслідування.

Нагадаю, що це вже не перший випадок тиску Податкової Адміністрації на представників опозиційних сил. Кількома днями раніше, політичний блок «Наша Україна» поширив заяву з приводу використання ДПА для політичних переслідувань. У ній зокрема містились вимоги негайно оприлюднити графіки перевірок, які податкова збирається проводити до президентських виборів.

- Утриматися від позапланових перевірок і внесення змін у цей графік.

- Припинити використання податкових органів у якості політичного тиску на народних депутатів – представників опозиційних до влади сил.

- Закрити порушені кримінальні справи до судового узгодження податкових зобов’язань, що суперечить конституційному праву громадян на судовий захист.

- Утриматись від перевірок засобів масової інформації до проведення президентських виборів 2004 року.

«Наша Україна» також повідомила про свій намір передати представникам дипломатичних представництв та місій, акредитованих в Україні, перелік підприємств, які Державна податкова адміністрація, Генпрокуратура та МВС використовують для тиску на народних депутатів з метою їх виходу з опозиційних фракцій та проштовхування так званої «політреформи». Переслідування опозиційних депутатів в Україні не новина, і як правило, чим ближче до виборів тим відчутніший тиск на них.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG