Спеціальні потреби

ВІКТОР ЮЩЕНКО зустрівся з президентом України ЛЕОНІДОМ КУЧМОЮ. - 2004-01-22


Ющенко провів спеціальну прес-конференцію з приводу зустрічи з президентом. Лідер опозиційноо блоку «Наша Україна» обговорював із главою держави парламентську кризу. Він каже, що не бачився із Леонідом Кучмою декілька місяців. Нинішня зустріч відбулася за ініціативою президента. Однак, заявляє Ющенко, переговори з главою держави не означатимуть відмову від позиції щодо конституційної реформи.

Віктор Ющенко: «Президент є координатор більшості, є керівник більшості. Є дух більшості, дух. Якщо ми хочемо шукати вихід з українсьої кризи, то безумовно, політика періодичних переговорів повинна підтримуватися. Я знаю, що із усього, що я скажу, не все президенту сподобається».

Лідер «Нашої України» каже, що його політична сила готова до компромісів але має три вимоги, якими не поступиться. По-перше, визнання незаконним грудневого голосування руками за проект змін до констиуції у першому читанні. По-друге, ухвалення регламенту, згідно якого вноситимуться поправки до основного закону. І головне, на думку Ющенка, норма виборів президента у парламенті може бути ухвалена лише референдумом. Якщо більшість не піде на зустріч і не виконає ці вимоги, опозиція продовжить блокування роботи Верховної Ради.

Віктор Ющенко: «Крадеться право прямого обрання президента безпосередньо громадянином. Мова йде про те, як зберегти владу. В нашому розумінні це не є політичною реформою. Це не її ціль, не її мета. Мета українсьої політичної реформи, як гармонізувати систему влади».

На думку Ющенка, більшості реформа у нинішньому вигляді потрібна лише як механізм збереження повноважень нинішнього президента. І він пообіцяв зробити все щоб законопроект який підтримують більшість і комуністи не пройшов. Якщо парламентську кризу не вдасться врегулювати через порозуміння, опозиція, каже Ющенко, закличе до акцій громадської непокори. Віктор Ющенко: «З кожним днем стає все очевидніше, що без публічних протестів, без протестів людей, ділових кіл, громад ця влада не здатна зробити відповідні аналізи, ревізії. Вона буде всіми силами намагатися провести свою так звану політичну реформу. Ми створили координаційні робочі групи у рамках трьох політичних сил, які відпрацьовують сценарії адекватної поведінки».

Опозиція вважає, що внурішніх механізмів контролю над представниками влади недостатньо. І тому «Наша Україна» запропонує Парламентській асамблеї Ради Європи створити спеціальну комісію, яка спостерігатиме за ситуацією в Україні до жовтня. Вона, на думку Ющенка, повинна слідкувати за проведенням політичної реформи та президентської кампанії. Таким чином лідер опозиційної сили прокоментував доцільність введедння Парламентською Асамбеєю санкцій проти України. До цього закликають деякі колеги Ющенка із блоку «Наша Україна». Схоже, що одним із посередників у врегулюванні кризи може стати і полський президент Алєксандр Квашнєвсій. У понеділок Ющенко зустрівся з ним щоб розповісти про про ситуацію в Україні.

Як повідомила прес-служба блоку «Наша Україна», зустріч ЛЕОНІДА КУЧМИ і ВІКТОРА ЮЩЕНКА тривала понад годину. Однак її зміст сторони домовилися не розголошувати. За словами ЮЩЕНКА, президент Кучма запевнив його, що президентські вибори цього року в Україні будуть всенародними.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG