Спеціальні потреби

Одеський  журналіст та правозахисник Олександр Орлов звинувачує місцевих правоохоронців у порушеннях прав людини. - 2004-01-20


Заступник голови Фонду «Рутенія» в Одесі, корреспондент всеукраїнського тижневика «Українский Південь», незалежний польський журналіст і правозахисник Олександр Орлов поширив 18 січня звернення до громадськості. У документі зокрема говориться: «При потуранні з боку окремих керівників силових структур, при повній відсутності контролю прокуратури міста Одеси, тривають незаконні арешти і затримання громадян. Без пред'явлення яких-небудь обвинувачень, неправдою затриманих вивозять у невідомому напрямку. Найчастіше неможливо встановити які саме посадові особи є організаторами акцій, які є відвертим порушенням прав людини».

У поширеному відкритому зверненні Орлов висловив рішучий протест проти порушень прав людини працівниками одеської міліції, замовлених справ і посадових злочинів, які, за його твердженням, вже тривалий час мають масовий характер.

За словами Орлова, на нього та його помічника Сергія Стовпіва вчинили напад шість працівників міського УМВС зі зброєю в руках.

Причиною негативного ставлення правоохоронців до Олександра Орлова та його помічників в Одесі вважають критичні публікації незалежного журналіста на сторінках газети «Український Південь» та популярних українських інтернет виданнях: «Україна кримінальна», «Майдан» та інших. Чимало з оприлюднених статей було присвячено фактам відвертих порушень прав людини і корупційних, на думку правозахисту, дій керівництва правоохоронних органів Одеси і області.

Цими днями правозахисний Фонд «Рутенія» планує звернутися до Президента Леоніда Кучми, народних депутатів України і світової громадськості. «Ми вважаємо свою незалежну діяльність спрямованою на підтримку ще далеко не міцної демократії в Україні, готові її відстоювати і звертаємося до журналістів з проханням підтримати нас», говориться у поширеному зверненні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG