Спеціальні потреби

Римо-католики Одеси відзначили Різдво Христове. - 2003-12-28


25 грудня в Одесі у Кафедральному Соборі Успення Пресвятої Богородиці Римо-Католицької Церкви - єпископ Одеської і Семферопольської дієцезії, Його Екселенціє Броніслав Бернацький відправив святкову месу до Різдва Христового.

У цей день Кафедральний Собор був переповнений віруючими, які прийшли вшанувати новонародженого Христа. Різдво цього року було особливим для християн католиків Одеси, бо вони мали нагоду до ранку 24 грудня вшановувати мінську копію Туринської плащаниці. Того дня її забрали до Тернополя.

Єпископ Бернацький закликав парафіян у ці Різдв'яні дні: «засвідчити любов до Бога як Отця та висловити любов до ближніх, хворих, самотніх, навіть до тих які нищили храми, перешкоджають нині справі відродження нашої віри, роблять напади на католиків та католицьку віру. Ісус Христос сказав до Своїх Апостолів: «Йдіть на цілий світ і проповідуйте Царство Небесне. Йдіть».

Як повідомив Голосу Америки Його Екселенція, єпископ Броніслав Бернацький: «римо-католики в Одесі дотепер не мають можливості повернути церковну власність, яку незаконно було відібрано у них за часів атеїстичного радянського режиму. Міська влада залишає все на рівні обіцянок».

Тим часом, віруючих римо-католиків з Різдвом Христовим привітали єпископ Одесько-Кримської екзархії УГКЦ, Владика Василь, канцлер єпископа Одеського і Балтського УПЦ КП – отець Теодор Оробець та пастор Об'єднаної методистської церкви Петро Мартьянов.

Владика Василь Івасюк висловив особливу подяку римо-католицькому єпископу за підтримку висловлену вірним УГКЦ у важкі часи відродження церкви в Одесі - коли вірні греко-католики не мають жодного власного храму для молитви. «Ми знов засвідчили любов один до одного. Я з радістю прийняв запрошення взяти участь у святковій Службі Божій з нагоди Різдва Христового», зазначив владика.

Канцлер Одесько-Балтської єпархії УПЦ КП, отець Теодор Оробець у привітальному слові сказав: «Нехай новонароджений Христос, який своєю любов'ю до цього світу та нас людей прийняв тіло і прийшов щоби кожному подати прощення гріхів, - об'єднає нас біля тих ясел та того вертепу Вефлеємського свою ласкою і благословінням. Нехай Він продовжить той час радощі у наших серцях щоб у це світле свято Різдва Христового кожен відчув піднесений настрій».

Після завершення Різдв'яної служби Божої у Кафедральному Соборі Успення Пресвятої Богородиці лунали Різдв'яні колядки і привітання.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG