Спеціальні потреби

Міністр внутрішніх справ звільнений. Що чекає новопризначеного міністра? - 2003-08-28


27 серпня Президент України Леонід Кучма своїм указом звільнив з посади міністра внутрішніх справ Юрія Смірнова і призначив на неї Миколу Білоконя.

Це кадрове рішення для багатьох не було несподіваним. В українській пресі повідомлялося, що Смірнов двічі подавав президенту рапорти з проханням про відставку. Інтернет-видання „Українська правда” припускає, що однією з причин відставки могла стати неадекватна пристрасть до алкогольних напоїв.

Пояснюючи це кадрове рішення, Леонід Кучма сказав, що в зміні міністра "немає політики", а є "суто внутрішні проблеми, пов'язані з діяльністю цього міністерства". Своє незадоволення роботою МВС президент висловив минулого тижня у доповіді з нагоди річниці проголошення незалежності.

Л.Кучма: „У продовж тривалого часу керівництво відомства, на яке покладена функція боротьби із злочинністю, наголошувало, що здатне самостійно і без втручання ззовні подолати корупцію в своїх лавах. Цього не сталося й тому, що на належному рівні не було налагоджено координацію дій силовиків. Корупція в правоохоронних органах стала проблемою національної безпеки.”

Втім така оцінка роботи МВС не завадила Леоніду Кучмі нагородити звільненого міністра Смірнова орденом "За заслуги" першого ступеню. Відтепер екс-міністр став його повним кавалером.

Заступник голови парламентського комітету з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Григорій Омельченко вважає факт нагородження міністра обурливим.

Г.Омельченко: „Це в здорову голову не вкладається... орденом заслуги.”

Григорій Омельченко називає десятки резонансних справ, які Юрію Смірнову так і не вдалося довести до завершення. Депутат називає Міністром його було призначено в розпал „касетного скандалу”. На цій посаді він заступив Юрія Кравченка, ім’я якого згадувалося на „плівках Мельниченка” в звязку із зникненням журналіста Георгія Гонгадзе.

Смірнов увічнив своє перебування на посаді міністра словами про те, що половина журналістів в Україні гине через п'янку, а Гонгадзе випадково убили відморозки. При Смірнові регулярно потрапляли під міліцейські кулаки недоторканні депутати (випадки з Сивковичем, Волинцем, розгін наметового містечка у ніч з 16 на 17 вересня 2002). При Смірнові виплеснулася на поверхню справа "перевертнів" (хоч були вони якраз "орлами" іншого міністра – Кравченка).

І ось зараз Білоконь сам став силовим міністром. Публічний позитив в його приході на цю посаду – його цивільний статус. Однак назвати його таким можна не більш, ніж Марчука. Білоконь – генерал-лейтенант міліції.

"В'язниці і медвитверезники були виведені з підпорядкування МВС ще за Кравченка. За Смірнова від міліції пішли пожежники. Зараз можлива ліквідація міліцейського слідства, яке відповідно до конституції (разом з прокурорським слідством і іншими) повинно бути зосереджено в одному відомстві - чи то в якомусь Слідчому комітеті, чи то у Національному бюро розслідувань.

У зв'язку з можливим створенням останнього заговорили про доцільність ліквідації міліцейського УБОЗ. І першому, і другому нововведенню в МВС чинять відчайдушний спротив. А тут ще одна загроза, звідки і не чекали – проект перепідпорядкування ОВІРів Держкомітету у справах національностей і міграції".

Крім того, Кучма дав зрозуміти, що найближчим часом зробить ще ряд кадрових рішень. „Це перша вам новина, і я думаю, що не остання”, - сказав президент, звертаючись до журналістів.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG