Актуально
Досягнення та перспективи ADRA – Адвентистського агентства допомоги та розвитку в Україні - 2003-08-01
Міжнародна благодійна організація ADRA відзначила десятиріччя своєї діяльності в Україні.
Якщо ви ніколи не чули абревіатури ADRA, значить, у вас є вечеря на столі і дах над головою. Діяльність Адвентистського агентства допомоги та розвитку – міжнародної благодійної організації з штаб-квартирою в Сполучених Штатах та відділеннями в більш ніж ста країнах світу – добре відома біженцям та мігрантам, голодним і бездомним. ADRА є всюди у світі,-- каже президент ADRA-International Чарльз Сандерфур: “І куди б ви не поїхали, всюди побачите Кока-колу і АДРУ”.
Як він каже, організація, базована на християнських цінностях, успішно діє навіть у мусульманських країнах, як Ємен чи Судан, позаяк ніколи не змішує допомогу нужденним з прозелітизмом. От і в Україні, де організація працює вже 10 років, вона може похвалитись не тим, що навернула до церкви нових вірян, а тим, що просто робила добро, -- каже Керівник ради ADRA в Україні Володимир Крупський:
“Ми змогли ствердити, все-таки, що сьогодні християнські ідеї, вони живі не тільки тоді, коли церква проповідує щось, а тоді, коли люди, наповнені цими ідеями, можуть просто робити добро.”
За десять років АДРА допомогла півмільйону українців. Теплий одяг і ковдри постраждалим від повені на Закарпатті, вітаміни дітям в екологічно забруднених районах Рівненської області, безплатний хліб пенсіонерам у Харкові, ортопедичні матраци та обладнання для сільських лікарень. За проектом “Діти вулиці” організація годує щозими у Києві 150 безпритульних дітей і планує створити реабілітаційний центр для підлітків з вулиці та клініку на колесах для надання їм медичної допомоги.
Окремий проект – допомога біженцям. АДРА стала однією з перших пеурядових організацій, з якою ООН підписала контракт для допомогти біженцям та шукачам притулку в Україні.
“Ми відкрили консультативний центр для біженців в Ужгороді, -- каже директор відділення АДРА в Україні Андрій Чуприков, -- збудували барак для нелегалів в Мукачевому, допомагали біженцям влаштувати в школу їхніх дітей. Але найбільшим досягненням, каже він, став соціальний центр підтримки для біженців, що відкрився у Києві на Троєщині.“
За офіційною статистикою, в Україні налічується 4 тисячі біженців. Колись основна їх частина була з Афганістану, тепер в Україні шукають притулку здебільшого вихідці з країн Азії та Африки. Основні проблеми цих людей – мовний бар»єр, працевлаштування, житло. І Київський центр підтримки біженців став першим подібним центром на території всього СНД, де можна отримати інформацію про процедуру отримання статусу біженця, безплатний урок української, консультацію з правових питань.
Як кажуть керівники АДРИ, можливо, їх допомога нужденним України – за 10 років 160 проектів вартістю в 2 мільйони доларів – це крапля в морі. Однак для тисяч біженців та інвалідів, безпритульних дітей та чорнобильців ця допомога стала хай і маленькою, але реальною зміною на краще.
Всі новини дня
- Голос Америки
«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».
В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.
«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.
Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.
Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.
“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.
Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.
“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.
Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.
Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.
Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео
Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.
Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.
- Голос Америки
"Не маємо права на помилку". Костін про роботу українських прокурорів з розслідування воєнних злочинів РФ

Українська правоохоронна система має розслідувати безпрецедентну кількість воєнних злочинів РФ в Україні, однак попри навантаження прокурори повинні дотримуватись найвищих міжнародних стандартів, щоб притягнути винних до відповідальності.
Так в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки генпрокурор України Андрій Костін прокоментував звіт Української гельсінської спілки на основі анонімного опитування українських правоохоронців. Звіт виявив, що їм бракує навичок для розслідування воєнних злочинів: у половині справ про воєнні злочини не ведеться досудове розслідування, а також представники Нацполіції та Офісу генпрокурора в анонімному опитуванні скаржилися на велике навантаження та брак знань і ресурсів поміж інших чинників, які ускладнюють розслідування.
У відповідь Костін пояснив, що "ця величезна кількість (злочинів), звісно, потребує розслідування та притягнення до відповідальності. І ми маємо зробити це належним чином, тому що стандарт доказів дуже важливий.... ніхто не знає, коли збирає докази щодо щойно вчиненого злочину, чи цю справу передадуть до МКС".
Він підкреслив, що українська сторона у співпраці з МКС та іншими партнерами, окрім пріоритетних напрямків - злочинів агресії, геноциду, вбивств і катувань мирного населення, примусового вивезення українських дітей, також вперше розслідує екологічні чи кіберзлочини як воєнні злочини. "Створюючи нові практики, нам треба бути впевненими, що результати наших розслідувань заслуговуватимуть довіри на міжнародному рівні та будуть сприйняті міжнародним товариством як справжнє справедливе правосуддя. Це наша головна відмінність від держави-агресора", - додав він.
"Одним з елементів стратегії також є поєднання справ. Тому, коли ми розуміємо, наприклад, що кілька ракетних і безпілотних атак були здійснені, наприклад, одним підрозділом російської армії, ми можемо спробувати об’єднати ці випадки в один великий, тому що у цьому випадку нам буде легше встановити ланцюжок командування", - пояснив високопосадовець.
За словами генпрокурора, Київ співпрацює із міжнародними інституціями, а також із Міністерством юстиції США та Федеральним бюро розслідувань "не тільки з точки зору співпраці в конкретних справах, а й для нарощування потенціалу, також навчання наших прокурорів і слідчих, тому що ми підходимо до нових шляхів, і ми не маємо права на помилку".
Росія не визнає причетність до злочинів проти мирного населення попри наявність численних доказів і свідчень.
Форум