Спеціальні потреби

Ініціативи нового міністра оборони - 2003-07-29


Міністерство оборони України протягом найближчих двох років буде кардинально реформовано. Призначений у червні новий голова військового відомства Євген Марчук під час зустрічі у Криму з Президентом Леонідом Кучмою повідомив, що має намір замінити близько 40% керівних посад цивільними особами ще до кінця цього року. У наступні два роки планується замінити 80% посад.

Так само, як і українська армія, українське оборонне відомство давно потребує реформування. Відразу після призначення на посаду міністра оборони - Євгена Марчука, про його здатність здійснити модернізацію армії, заговорили і українські і американські експерти. Фахівці насамперед наполягали на проведені оборонного огляду, який має допомогти Україні нарешті побачити ті сили, якими вона володіє і здійснити необхідну реформу.

Очевидно поради експертів не залишились поза увагою міністра оборони. Під час зустрічі у Криму із Президентом, Євген Марчук повідомив про свій намір замінити до 40% керівних посад цивільними ще до кінця цього року. Протягом наступних двох років кількість цивільних у Мінобороні має зрости до 80%. Марчук також має намір скоротити понад 70 генеральських посад і розмежувати повноваження Міністерства оборони і Генерального штабу. Запропоновані ним зміни були прийняті Президентом – прихильно.

Крім реформування особового складу новий міністр оборони доручив своєму відомству провести до 1 листопада інвентаризацію військового майна і майна державних підприємств, що належать до сфери управління міністерства.

Спеціальна комісія має провести аналіз дебіторської і кредиторської заборгованості, а також стану виконання укладених договорів на постачання зброї, військової техніки й інших матеріально-технічних засобів для Збройних сил протягом останніх трьох років.

І, як повідомляють українські інформагетства, під час кримської зустрічі з міністром оборони Президент Кучма доручив Євгену Марчуку вжити додаткових заходів для того, щоб забезпечити безпеку військових, які вирушають до Іраку для участі у міжнародному військовому контингенті. Нагадаю, Україна планує направити в Ірак близько 1800 миротворців, які повинні приступити до виконання своєї місії 1 вересня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG