Спеціальні потреби

Кабмін виступив з великою низкою ініціатив - 2003-07-25


Кабінет Міністів України сьогодні працював над створенням механізму подолання продовльчої кризи. Прем'єр-міністр Віктор Янукович впевнений у можливості уникнути подальшого загострення ситуації на продовольчому ринку і стабілізувати її. Крім цього уряд розглянув понад 50 законів, які подасть на розгляд Верховної Ради восени. Серед них проекти, які стосуються нарахування пенсій і забезпечення населення ліками. Урядовці також представили програму розвитку української промисловості.

Для уникнення різких коливань цін на продовольчі товари, ринку зерна потрібне жорсткіше державне регулювання. Так вважає прем’єр міністр Віктор Янукович. Уряд розробляє механізми такого регулювання. Роль держави повинна бути помітніше. На місцях політику уряду реалізовуватимуть обласні держадміністрації.

Це, на думку урядовців, дасть можливість ”уникнути подальшого загострення ситуації на продовольчому ринку і стабілізувати її”. При цьому урядовці посилаються на досвід інших країн.

Ціни на продовольство в деяких областях уже стабілізувалися, каже Янукович. Він переконаий, що аграрії зможуть підготуватися до проведення осінньо-польових робіт.

Всі свої пропозиції щодо вдасконалення роботи продовольчого ринку уряд передасть на розгляд Верховної ради. Парламент також отримає ще півсотні законопроектів, розроблених кабміном. Серед них – програма розвитку промисловості, розрахована до 2011 року. Поки що зростання ВВП на 80% забезпечується гірничо-металургійним комплексом. Уряд планує за 8 років повернути колишню славу українському машинобудуванню.

Крім цього затверджені постанова про порядок нарахування пенсій і програма забезпечення населення лікарськими засобами. Кабмін пропонує суворіше контролювати виробництво ліків та закупівлю їх за державні гроші.

Для того, щоб виконати соціальні програми потрібні гроші. Їх шукатимуть в тому числі і у комерційних структур, які брали кредити під урядові гарантії і не поспішають розраховуватися із боргами. За підрахунками держсекретаря Мінфіну Федір Ярошенко, бюджету винні 1 млрд 700 млн доларів. Більше половини – борги аграріїв. Ярошенко говорить, що списувати заборгованість не будуть.

Ярошенко: “Ці заходи спрямовані на те, щоб гроші надходили до бюджету. Постанова передбачає пожвавлення роботи із такими боржниками і підвищення відповідальності центральних органів виконавчої влади і безпосередньо самих суб’єктів.”

Гроші намагатимуться заробити навіть на історичних пам’ятках. Міністр культури Олександр Богуцький пропонує передати частину з них в приватні руки.

Богуцький: “Я не виключаю, що пам’ятки, які руйнуються і на які місцева влада не має грошей будуть приватизовуватися для їх збереження... вона тоді живе, коли вона функціонує.”

Поки що закон не дозволяє приватизовувати історичні об’єкти. Однак не виключено, що новий закон все ж передбачатиме умови за яких підприємства і приватні особи зможуть купувати майно, що має культурну цінність.

XS
SM
MD
LG