Спеціальні потреби

Чим займається молодь у студентській столиці України - Харкові - 2003-07-18


Українська молодь вибирає працю в літній час замість того, щоб відпочити. І це зрозуміло – стипендія невелика, так й батьки не завжди можуть допомогти фінансово.

Більшість молодих харків’ян літний час проводить у місті. У кожного на це є свої причини, наприклад, у школярів майже місць був зайнятий іспитами та обов’язковою практикою. Випускники вирішували питання вступу до ВУЗів, а у студентів цей час був зайнятий сесією.

Ті два місяці, які залишились, більшість молоді планує присвятити пошуку роботи. Для тих, кого майже повністю утримують батьки, пошуки роботи обумовлені бажанням відчувати себе фінансово більш вільним. Для інших, наприклад, для більшості студентів, робота - це просто необхідність. Допомоги батьків вже не вистачає і потрібно вчитися утримувати себе самостійно, у багатьох є власні сім ї. Ось, як вони пояснюють, яку саме роботу можливо знайти, та для чого ця робота їм потрібна.

Говорять студенти: «…мені треба навчання оплатити, ось тільки вступила – батьки кажуть – заробиш – будеш навчатись, а ні - твоя справа - Оплатити навчання тепер неможливо – дуже дорого. За навчання в основному платять батьки. - Багато моїх друзів поїхали до Києва - заробляти г роші. - Працюють каменярами, вантажниками, офіціантками - Дівчата працюють в магазині продавцями, хлопці – в ігровому залі операторами або адміністраторами»

Отже, таки, наприкінці літа, якщо трапиться така можливість, чимало студентів збираються присвятити деякий час відпочинку. Але відпочивати також, як і працювати кожен буде по-різному.

Говорять студенти: «…Часто їжджу на може в санаторій - На море – не знаю вдасться чи ні. Давно на морі не була. В основному – їжджу в Старий Салтів під Харковом – там дешевше - На море - Головне від міста подалі. »

У багатьох студентів, з якими ми розмовляли часу на відпочинок майже не залишається. Для них пошук роботі є набагато важливішим. А у тому випадку, коли потрібна робота вже знайдена, дуже важливо її не втратити. Молодь розуміє, що лише робота дозволить їм відчувати себе дійсно незалежними від батьків, та досягти успіху у житті.

Адже опинитись на порозі вузу після випуску без роботи обернеться проблемним пошуком роботи – то є поширена практика, що роботодавці не схильні наймати на роботу молодих фахівців без досвіду роботи. Тому краще добути трохи досвіду протягом навчання, а літо для цього найкращий час.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG