Спеціальні потреби

Мукачево - "Наша Україна" готова протистояти владі? - 2003-07-16


На виборах, які відбулися 29-го червня перемогу отримав представник блоку «Наша Україна» Василь Петьовка. Його конкурент Ернест Нусер подав скаргу до суду, заявляючи про масові порушення під час проведення виборчої кампанії.

Пізно ввечері у вівторок Сихівський місцевий суд Львова скасував рішення про перемогу кандидата від блоку “Наша Україна” Василя Петьовки на виборах мукачевського міського голови. Таким чином було задоволено скаргу іншого претендента Ернста Нусера. Останній не вказував про свою належність до жодної партії. Але, на думку оглядачів, користувався підтримкою СДПУ(О).

Суддя вирішив, що в ході голосування були порушення закону і скасував результати голосування на 15 з 36 дільниць. Такими порушеннями були названі підкуп виборців, агітація в день виборів, поширення інформації про замінування виборчих дільниць.

Обґрунтовуючи своє рішення, суддя послався на показання свідків і офіційних спостерігачів на виборах, більшість з яких є членами СДПУ(О), а також на акти про порушення, складені цими ж спостерігачами на виборчих дільницях 29 червня.

У той же час, суд не взяв до уваги свідчення голів дільничних виборчих комісій, свідчення народних депутатів України й Уповноваженого Верховної Ради у правах людини Ніни Карпачової, що були присутні на виборчих дільницях під час голосування.

Заступник голови парламентського комітету з питань правової політики Микола Катеринчук вважає показовим фактом заборону судді фото, відеозйомку та аудіозапис засідання .

Він говорить, що питанням виборів Мукачевому займеться тимчасова парламентська комісія, яка має встановити, чи мали місце факти тиску на суд. Микола Катеринчук також наполягає, щоб парламентський комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією перевірив підозри про підкуп свідків.

Лідер блоку „Наша Україна” Віктор Ющенко назвав рішення суду політично вмотивованим і заявив, що його політична сила готова протистояти діям влади.

Остаточне рішення за результатами виборів міського голови Мукачево має прийняти виборча комісія. Згідно з чинним законодавством, вона або оголосить переголосування на дільницях, де результати визнані недійсними, або визнає недійсними вибори загалом. В першому випадку перемогу можуть присудити Ернсту Нусеру. У другому в Мукачево будуть оголошені нові вибори міського голови.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG