Спеціальні потреби

Політики про перспективи конституційної реформи - 2003-07-14


Головною темою у роботі українського парламенту протягом останньої сесії була конституційна реформа, запропонована Президентом Кучмою. Минулої п’ятниці, перед канікулами, українські депутати направили до конституційного суду два проекти законів змін до Конституції – президентський, та проект розроблений у парламенті.

Конституційна реформа в Україні взяла старт, для того, аби дійти до фінішу вона має знайти підтримку не менше трьохсот парламентарів. Важливим етапом буде і рішення конституційного суду. Судді мають сказати, чи не обмежують ці проекти прав та свобод людини. Опозиційні депутати переконані, що у разі об’єктивного розгляду суддів, президентський проект вже на цьому етапі має зійти з перегонів.

Юрій Луценко, СПУ: див. аудіо запис.

Далі сценарій має бути таким – депутати розглядають проекти по суті і голосують за той чи інший варіант. Очевидно, що значно більше шансів отримати 226 голосів має проект Президента. Хоча для остаточного затвердження необхідно триста голосів на його підтримку. А це вже складніше, оскільки так багато прихильників серед депутатського корпусу Леонід Кучма немає. Та й ті, хто задекларував себе членом більшості, досить скептично ставляться до президентських ініціатив.

Говорить Іван Плющ: див. аудіо запис.

Ще один представник більшості Олександр Волков теж прогнозує складнощі у ході реформи. Він переконаний, що наступна сесія буде дуже складною і без загострень у сесійній залі не обійдеться.

Напередодні виборів більшість людей вочевидь будуть цікавити не стільки теорія державного будівництва, скільки реальне наповнення своїх сімейних бюджетів. Очевидно і політики, що почнуть виборчі перегони більше говоритимуть про економіку, аніж про конституційну реформу.

Геннадій Удовенко, Наша Україна: див. аудіо запис.

То ж сьогодні ніхто напевне не може сказати, чи буде завершена справа, почата Леонідом Кучмою майже рік тому, і яка коштувала бюджету десятки тисяч гривень, виділених на обговорення та ознайомлення з реформою. Поведінка багатьох парламентських лідерів може мінятися. Чим ближче до президентських перегонів, тим швидше політики будуть визначатися, кого підтримувати на цих виборах. І президентські позиції у парламенті можуть бути суттєво скореговані в залежності від результатів такого визначення.

XS
SM
MD
LG