Спеціальні потреби

Парламентська криза врегульована? - 2003-07-07


Сьогодні фракції українського парламенту домовилися про те, як врегулювати кризу, що виникла навколо направлення до Конституційного суду проектів закону щодо змін до Конституції.

Для того, аби уникнути блокування роботи Верхової ради в останній день літньої сесії і дати можливість уряду нормально працювати до осені, парламентські фракції домовилися – як вирішити конфлікт навколо спрямовування двох проектів законів із конституційними змінами до Конституційного суду.

Згідно домовленостей, спікер Литвин направить на експертизу два документи – президентський та депутатський, оскільки під останнім стоїть сто п’ятдесят підписів. Цю процедуру із самого початку пропонувала опозиція.

Говорить віце-спікер Олександр Зінченко: див. аудіо запис.

Підтримали таку пропозицію більшість фракцій більшості, проти були лише трудовики, Народний вибір та СДПУо. Спочатку мають проголосувати за те, аби така процедура стала звичною. Для того, аби надолужити минулий четвер і ухвалити ряд економічних законів, на чому наполягає уряд, фракції домовилися попрацювати перед канікулами кілька днів.

Анатолій Матвієнко, БЮТ: див. аудіо запис.

Також на цьому тижні депутати мають ухвалити заяву, над текстом якої працювали останні сім місяців – вона стосується Волинської трагедії. У четвер, у шістдесяту річницю цієї сумної для України та Польщу події парламенти обох країн мають схвалити текст, в якому йдеться про сьогоднішню оцінку цієї трагедії та уроки історії.

Олександр Зінченко: див. аудіо запис.

Українці текст вже узгодили і завтра його отримають всі лідери фракцій, остаточне слово щодо заяви ще мають сказати поляки. У понеділок з цього питання засідає міжнародний комітет польського сейму.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG