Спеціальні потреби

Заарештувати нардепа буде дещо легше - 2003-07-03


Затримати або заарештувати депутатів Верховної Ради України представники правоохоронних органів можуть лише за згодою Парламенту. Таке рішення на подання 56 народних депутатів оприлюднив сьогодні Конституційний суд України.

Перше рішення, щодо депутатської недоторканості було прийнято ще у 99-му році. Тоді вирішувалось питання про можливість притягнення народного депутата України до кримінальної відповідальності. На той час Конституційний суд зазначав, що народний депутат може бути притягнутий до кримінальної відповідальності зі згоди Верховної Ради і лише після висунення йому обвинувачень у вчинені злочину.

У сьогоднішньому рішенні конституційний суд визначив що затримання або арешт депутата Верховної Ради можливі за згоди парламенту, незалежно від наявності його згоди на притягнення цього депутата до кримінальної відповідальності.

Суд також встановив, що повноваження парламентаря не можуть бути обмежені діями або бездіяльністю органів державної влади, місцевого самоврядування та їхніми посадовими і службовими особами. Отже, за словами судді Конституційного суду Володимира Вознюка народного депутата не можливо арештувати, проте в українському кримінальному кодексі передбачені й виняткові випадки.

Коментуючи стан справ у Конституційному суді, Володимир Вознюк відзначив, що сьогодні на розгляді у суді знаходиться 9 конституційних подань. Проте якщо Верховна Рада скерує до суду невідкладне подання про відповідність законопроекту щодо внесення змін до Конституції запропонованих Президентом та Парламентом, суд зобов’язаний буде розглянути їх протягом двох місяців. Однак поки що такого подання не було. Не надходило до Конституційного суду і подання стосовно можливості балотування діючого президента України Леоніда Кучми на третій президентський строк.

Володимир Вознюк визнає, що зараз питання можливості балотування Леоніда Кучми на третій термін цікавить багатьох. І у тому разі, якщо внесені зміни до Конституції будуть передбачати можливість обрання президента на третій термін, то звичайно такий варіант буде розглядатись. Не виключено, що Президент може скористатись своїм правом балотуватись на третій строк, виходячи з того, що Конституція була прийнята після того, як він вже був обраний президентом, однак у цьому разі коментувати перебіг подій судді відмовились, мотивуючи, це тим, що справа може стати предметом розгляду Конституційного суду.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG