Спеціальні потреби

Парламентська асамблея Ради Європи про Гонгадзе - 2003-07-02


Один із членів постійної делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи Сергій Головатий спростував інформацію, поширену раніше в українських ЗМІ, про нібито рекомендацію Ради Європи закрити кримінальну справу Гонгадзе. «Це повна брехня», - заявив Головатий з трибуни Верховної Ради.

На сьогоднішньому засіданні у Верховній Раді українська делегація звітувала про підсумки участі в сесії ПАРЄ, що відбулася 23-27 червня в Страсбургу. Як повідомив голова делегації Борис Олійник, на сесії було заслухано доповідь незалежного експерта Бюро з правових аспектів справи Гонгадзе Ханса Крюгера, який заявив, що ситуація з розслідуванням справи якісно змінилась на краще з призначенням Генпрокурором України Піскуна.

За словами Крюгера, це надало розслідуванню «новий імпульс», і справа про вбивство Гонгадзе найближчим часом може бути закрита. Глава української делегації Борис Олійник висловив сумнів стосовно цієї заяви експерта.

А один із членів української делегації в ПАРЄ Сергій Головатий, виступаючи з трибуни Верховної Ради, повідомив про те, що доповідь експерта Крюгера мала на собі гриф секретності. Тому безпрецедентним, за його словами, стало рішення українського представництва в Страсбурзі, очолюваного пані Станік, яке поширило цю секретну доповідь в Україні, причому у власному довільному трактуванні. Особисту позицію експерта в Україні подали як офіційне рішення Ради Європи, яка буцімто рекомендувала Генпрокурору Піскуну закрити кримінальну справу Гонгадзе.

«Це повна брехня», -- каже Сергій Головатий – “Рада Європи не довіряє Піскуну, такого положення немає, Рада Європи не збирається закривати свій контроль над справою Гонгадзе…”

Пізніше на прес-конференції за підсумками участі в цьогорічній сесії ПАРЄ народний депутат поінформував про зміст проекту резолюції по Україні. В документі вказується на все ті самі українські «гріхи»: відсутність результатів у розслідуванні справи Гонгадзе і Александрова, неадекватні покарання щодо учасників антипрезидентських протестів 9 березня, існування цензури і темників, переслідування суддів, ненадання рівного доступу опозиції до національних телеканалів.

Сергій Головатий: “Тут, знову ж-таки, іде мова про в’язнів, про СІЗО, про тортури, про президентські вибори майбутні, що відбудуться…Тут знову таки мова йде про журналістів Гонзадзе, Александрова і нерозкриття злочинів…” Загальний висновок – Україна ще не виконала своїх зобов’язань, як член Ради Європи; процес моніторингу має бути продовжений. Як повідомляють члени постійної української делегації в ПАРЄ, проект цієї далеко не компліментарної резолюції по Україні, вже схваленої Моніторинговим комітетом, у вересні буде винесений на розгляд Асамблеї.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG