Спеціальні потреби

Економічний Форум "Україна  - Польща" - 2003-06-23


Місцем проведення представницького Форуму Одеса стала не випадково. Між Одещиною та польськими воєводствами встановлено дружні взаємовигідні стосунки.

Як було наголошено, Польща є одним з головних торговельних партнерів України та посідає четверте місце за сукупним оборотом торгівлі товарами та послугами, поступаючись лише Німеччині, Італії та Великобританії.

У своєму виступі на Форумі „Україна-Польща” Голова обласної держадміністрації Сергій Гриневецький зазначив, що одним з ключових елементів нової регіональної політики, ініційованої Президентом України, є збільшення ролі регіонів у зовнішньо-економічних відносинах, розширення міжрегіональних зв”язків.

Приємно відзначити, що експорт підприємств Одеської області до Польщі у 2002 року збільшився на 59 відсотків і склав майже 4 мільйони доларів. Значним залишається імпорт польських товарів до нашого регіону. Нинішній рік для нас ознаменувався підписанням угоди про співпрацю між Одеською облдержадміністрацією та Поморським воєводством республіки Польща. Ведеться активна робота з укладання відповідної угоди з Підкарпатським воєводством.

Останнім часом, саме завдяки роботі з воєводствами, активізовано зв”язки між представниками ділових кіл. Польські підприємці беруть участь у бізнес-форумах, економічних місіях, міжнародних спеціалізованих виставках в Одесі. Ми сподіваємось, що саме завдяки прямим контактам ми збільшимо торговельний обіг між Одещиною та Польщею та залучими інвестиції у регіональну економіку.

Сьогодні існує значний, нерозкритий потенціал співпраці з польськими партнерами. Зокрема, недостатньо використовується така форма співпраці як спільні підприємства.

В Одеській області працює 24 спільних українсько-польських підприємства. Польські інвестори значно поступаються представникам інших країн як за обсягами так і за структурою інвестицій.

Про важливість розвитку двостороньої співпраці говорив у своєму виступі і Президент Польщі Олександр Квасневський. На його думку, після входження Польщі до Євросоюзу співпраця з Україною має активізуватися, а кордони не повинні перешкоджати економічним стосункам, торгівлі.

Про готовність до співпраці говорив і Президент України Леонід Кучма. Він підтримав просування Польщі до Євросоюзу і заявив, що відчуває постійну підтримку з боку Польщі у питаннях формування східного виміру Європейського Союзу.

„Наша співпраця на міжреагіональному рівні має сприяти досягненню Україною загальноєвропейських стандартів щодо організації місцевого самоврядування, розвитку економіки, культури, освіти та забезпечення добробуту населення” - зазначив Президент Кучма.

XS
SM
MD
LG