Спеціальні потреби

Кращі 100 пісень за останні 25 років - 2003-06-17


Популярний у всьому світі музичний телеканал VH1 днями визначив сотню кращих пісень останніх двадцяти п’яти років. Сьогодні у Бум Баксі перша двадцятка з цього списку, в який увійшли як гіти минулого так і зовсім свіжі пісні.

Тож першу двадцятку сотні кращих пісень останніх двадцяти п’яти років замикає легендарна команда AC/DC, яку на двадцяте місце привела пісня You Shook Me All Night Long «Ти трясла мене всю ніч». Дев’ятнадцяту позицію захопили хлопці з найскандальнішої реп групи кінця вісімдесятих років Public Enemy. Місце в історії реперам забезпечила пісня Fight The Power «Побори силу». Вісімнадцятою названо супер гіт початку дев’яностих, який досі постійно звучить на хвилях популярних американських радіостанцій “Losing My Religion” «Втрачаючи віру». З появою цієї пісні команда R.E.M., більш відома в Україні як просто РЕМ, закріпила свій статус однієї з найопулярніших груп альтернативного року свого часу.

А сімнадцятою кращою піснею останніх двацяти п’яти років телеканал VH1 визнав гіт команди важкого року “Def leppard” «Фотограф». Гурт нової хвилі NO DOUBT заслужив на шістнадцяте місце завдяки пісні “Don’t speak” «Не говори». На п’ятнадцяту сходинку вибралась балада легендарної британської групи Pink Floyd “Another brick in the wall (part two) «Ще одна циглина у стіні» (Частина друга).

З’явившись у середині вісімдесятих на сцені з повністю поголеною головою ірландська співачка ШІНЕД ОКОНОР (Sinead O'Connor ) викликала справжній фурор. Адже не кожна дівчина має мужність з’явитися перед глядачами лисою. Однак незвичний, надзвичайно прогресивний на той час вокал поєднаний з викликаючою зовнішністю зробили ОКОННЕР зіркою світового масштабу. Їі пісню “Nothing compares to you” «Ніхто не дорівнює тобі» визнано чотирнадцятою піснею минулої чверті століття.

Тринадцяте місце поміж кращих пісень останніх 25 років посіло популярне на початку дев’яностих, дівоче афро-американське тріо TLC з піснею “Waterfalls” «Водоспади». Канадській співачці АЛАНІС МОРІСЕТТЕ всього двадцять вісім, а вона вже встигла занести своє ім’я в історію сучасної музики. ЇЇ пісню “You oughta know” «Ти повинен знати» визнано дванадцятою. Піонери віртуозної гри на електоронній гітарі, популярна на прикінці сімдесятих початку вісімдесятих років група “Van Halen” у списку кращих на одинадцятому місці завдяки пісні “Jump” «Стрибай». Першу десятку замикає гіт нестаріючої Мадонни “Like a virgin” «Як непорочна».

Важко повірити, що колись Мадонна звучала настільки невинною і непорочною. Це був один з перших гітів поп-діви «Як непорочна», що побачив світ далекого вісімдесят четвертого року.

А дев’ятою у списку кращих пісень останніх двадцяти п’яти років телеканал VH1 визнав гіт легендарної групи Police “Every Breath you take” «Твій кожний подих». Колись супер пісня “I will always love you” «Я буду кохати тебе завжди» ВІТНІ ГЮСТОН (Whitney Houston) стала восьмою. Сьому сходинку зайняла пісня ПРИНЦА “When doves cry” «Коли голуби плачуть». Вважається, що сучасні ритми реп музики своєю появою на світ мають бути вдячні реп тріо RUN D.M.C. Тому не дивно що їх пісня “Walk this way” «Іди цією дорогою» займає шосту сходинку поміж найкращих пісень останньої чверті століття. А першу п’ятірку замикає одна з найпопулярніших груп всіх часів і народів U-2. Як не дивно місце поміж кращих, для ірландських хлопців заслужили не сучасні супер гіти, а стара але невмируща пісня, з простою назвою “ONE” «Один».

Білошкірий репер ЕМІНЕМ зробив революцію у світі реп-музики. Він не просто поборов чорний стереотип у цьому жанрі, а й зробив своє мистецтво засобом висловлення думок сучасної американської молоді. Репер вже встиг навіть зіграти самого себе у культовому фільмі «Восьма миля». Звукове оформлення до цієї картини ЕМІНЕМ зрозуміло зробив сам, окрім кількох пісень записаних з іншими виконавцями. Одна з цих композицій яка так і називається «Восьма миля - ЕМІНЕМ» стала четвертою у списку ста кращих пісень останніх двадцяти п’яти років.

Супер популярний на початку дев’яностих років гурт “Guns and Roses” заслужив репутацію найскандальнішої рок групи свого часу. Її учасники постійно з’являлись на перших сторінках газет в далеко не в найкращому світлі. Однак поряд з тим “Guns and Roses” увійшли в історію сучасної музики. Телеканал VH1 визнав їх гіт “Sweet child O’mine” «Моє солодке дитя» третім поміж найпопулярніших пісень останніх двадцяти п’яти років.

Якщо корелем рок-н-ролу вважається ЕЛВІС ПРЕСЛІ то беззаперечним королем поп музики називають МАЙКЛА ДЖЕКСОНА. У серпні цього року МАЙКЛУ виповниться сорок п’ять років, але своєю поведінкою, своїм мисленням, він все ще нагадує дитину. Мабуть через втарачене особисте дитинство, адже МАЙКЛ почав співати разом з братами ще зовсім маленьким, і дитячі роки пройшли на гастролях та концертах. Як би там не було, як би не критикували, щоб не говорили про МАЙКЛА ДЖЕКСОНА він назавжди записав своє ім’я в історію сучасної музики. Ось і музичний телеканал VH1 визнав його гіт «Біллі ДЖИН»

Ми почули гіт МАЙКЛА ДЖЕКСОНА «Біллі ДЖИН», яка за визначенням телеканалу VH1 є другою у списку ста найпопулярніших пісень останньої чверті століття. А піснею номер один визнано супер гіт всіх часів і народів, композицію НІРВАНИ “Smells like a teen spirit” «Пахне духом підлітка». На цьому я ЗБ дякую вам за увагу, зустрінемося через два тижні в програмі ГА ББ.

Прослухати повністю передачу присвячену Кращій сотні пісень за останні 25 років ви зможете з аудіо запису.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG