Спеціальні потреби

Наслідки СОТ для аграріїв - 2003-06-09


Український аграрний комплекс може зазнати суттєвих втрат після вступу України до Світової організації торгівлі — так вважають економісти та фахівці у галузі сільського господарства. Що необхідно змінити для покращення роботи комплексу в нових умовах сьогодні вирішували у міністерстві економіки та європейської інтеграції за спеціальним круглим столом.

Після того, як Україна вступить до Світової організації торгівлі, деяким українським товаровиробникам жити стане значно складніше, адже на внутрішньому ринку їм доведеться на рівних умовах конкурувати з іноземними виробниками. Переваги від вступу до СОТ отримають експортери, але постраждати можуть дрібні виробники, що орієнтуються на внутрішній український ринок. Особливо це стосується сільського господарства, яке ще не оговталося від складної економічної кризи. На відміну від європейців, які отримують мільярдні субсидії від держави, допомога українським селянам дуже незначна. Переважно це податкові пільги. Однак їх доведеться скасувати під час втупу до СОТ.

Наявну систему пільг експерти називають недосконалою. За їх словами, вона створює парадоксальну ситуацію, коли сільськогоподарським підприємствам вигідно бути збитковими, адже тоді вони отримують пільги. А реальних грошових дотацій обмаль.

Як обіцяють урядовці, які проводять переговори щодо вступу до СОТ, буде скасована лише частина дотацій, залишиться та підтримка держави, що буде спрямована на розвиток села – каже перший заступник міністра економіки Валерій Пятницький.

На думку експертів, українським селянам сьогодні потрібні не пільги, а нова техніка, нові сучасні менеджери та нові підходи до організації виробництва та продажу продукції.

Послухавши всі пропозиції, міністерство економіки спільно із мінагрополітики мають виробити рекомендації для сільських виробників, що їм робити аби мінімізувати втрати від вступу до СОТ. Адже поки що, більшість українських селян навряд чи точно уявляє, що це є Світова організація торгівлі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG