Спеціальні потреби

Сенсаційне інтерв'ю заступника міністра оборони США - 2003-06-02


Ще навіть з друку не вийшов найновіший номер журналу Веніті фер (Vanity Fair), як уже широкий ажіотаж викликало інтерв’ю заступника міністра оборони США ПОЛА ВУЛФОВІЦА, яке має з'явитися у найближчий час.

Частини інтерв’ю уже просочилися. Мабуть щоб не допустити до появи зайвих варіантів чи тлумачень Пентагон помістив на своїй веб-сторінці стенограму цілої розмови.

Найбільш неочікуваними і контроверсійними в інтерв’ю виявилися дотепер - принаймні в голос - не висловлювані Вашингтоном мотиви війни з Іраком. Так, наприклад, Вулфовіц сказав у розмові, що повалення режиму Саддама Гусейна дозволить Сполученим Штатах вивести майже всі свої війська із Саудівської Аравії. За словами Вулфовіца, американська військова присутність створювала для королівства протягом останніх дванадцяти років величезні проблеми і крім цього справа усунення американців з території, де розташовані два найсвятіші для мусульман місця, використовувалася Аль-Кайдою як лозунг для завербування нових рекрутів.

Однак на цьому ще не кінець. В інтерв’ю журналу Веніті Фер, Вулфовіц зробив ще одну сенсаційну заяву, а саме про те, як американські урядовці погодили між собою, що причиною номер один для вторгнення в Ірак стане зброя масового ураження. «З причин, які великою мірою пов’язані з бюрократичним апаратом американського уряду - сказав Вулфовіц - ми обрали те, що кожного влаштовувало, а саме, що зброя масового ураження буде головною причиною».

За ці слова на США відразу посипався шквал критики з Європи. Деякі з реакцій зібрала американська газета Бостон ґлоуб. Так, наприклад, за словами газети, колишній міністр закордонних справ Данії Нілс Гелвеґ Петерсен сказав: «Перед світом постало нове запитання: Кому тепер вірити?». Своєю чергою німецька газета Франкфуртер Альґемайне цайтунґ зазначила, що від звинувачення щодо введення світу в оману Сполучені Штати тепер уже не втечуть, а колишній міністр закордонних справ Великобританії Робін Кук в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що причиною превентивного удару по Іраку подавався аргумент: давайте вдаримо по Саддамі перед тим, як він вдарить по нас. А тепер, додав Кук, виявляється, що Саддам не мав чим по нас ударити.

Пентагон, тим часом, спростовує і одне і друге, зазначаючи, що у випадку фактора Саудівської Аравії - це уже інтерпретація журналу Веніті фер, а щодо обрання зброї масового ураження як найзручнішого варіанту, як сказано, слова Вулфовіца були вилучені з контексту.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG